Како што објави порталот оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да чинат повеќе од колку нејзиниот настап, бидејќи овој пат парите ќе ги донира.

Карлеуша ќе го донира хонорарот од Нова Година- 50 илјади евра ќе отидат за болната Софија

Познатата српска дива, пејачката Јелена Карлеуша решила целиот свој хонорар од настапот на Нова година 2020 да го донира во...

Катерина Крстиќ / 2 ноември, 2019 16:23

Како што објави српски „Курир“, Боки 13 на неколку наврати позајмувал пари од Карлеуша, а кога западнал во финансиски проблеми, се здружил со премиерот Зоран Заев и неговиот советник Зоран Башановиќ, како и специјалната јавна обвинителка, за да го рекетираат Камчев.

Шокантна вистина: Боки 13 го рекетирал Камчев за да врати пари на позната српска пејачка

Српски Курир обелодени шокантна вистина. Имено српскиот весник пишува дека всушност првоосомничениот за случајот Рекет,...

Катерина Крстиќ / 13 август, 2019 1:06

Инаку Дивна беше познат новинар и мајка на Јелена Карлеша. Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот стан на 61 година на 3ти март годинава. Ненадејната смрт ги потресе сите. 

Карлеуша остана без ништо: Пејачката нема да добие наследство од покојната мајка

По смртта на мајка си, познатата пејачка Јелена Карлеуша долго време беше во болка и голема тага. Фановите беа загрижени за...

Катерина Крстиќ / 8 август, 2019 2:10

Популарната Џеј Кеј неколку часа откако сопругот Душко ја „избриша“ од својот Инстаграм го врати ударот

Карлеуша и Тошиќ повеќе не се „следат“ на Инстаграм

Српскиот фудбалер Душко Тошиќ на социјалната мрежа Инстаграм веќе не ја следи својата популарната сопруга, пејачката Јелена...

admin@magazin / 21 април, 2019 17:39

Денеска Јелена не издржа и повторно ја врати црнината.

Карлеуша повторно се врати на црнината- погледнете што правеше денес на гробот на Дивна

Поп дивата Јелена Карлеуша, на 3 март ја изгуби својата мајка Дивна, и се уште не може да се совземе по нејзината смрт.Иако...

Катерина Крстиќ / 27 март, 2019 18:47

Јелена Карлеуша ја дочекале најблиските соработници на аеродром во Белград. Дивна починала точно во моментот кога Јелена полетувала

Тажната вест не смееле да и ја соопштат на Јелена која во моментот влегувала во Авион!

Јелена Карлеуша дознала за смртта на нејзината мајка, Дивна, откако се вратила во Белград од нејзините изведби во Велс. ЈК...

Македонка Димкин / 3 март, 2019 22:16

На 19-годишна возраст, се омажила за полицискиот детектив Драган Карлеуша, со кого ја добила ќерката Јелена во 1978 година.

Која беше Дивна Карлеуша, мајката на дивата Јелена Карлеуша?

Познатиот новинар и мајка на Јелена Карлеша, Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот стан на 61 година. Ненадејна смрт ги потресе...

Македонка Димкин / 20:20

Ова се првите вести што ги потресе фановите на Јелена Карлеуша

ШОК: На само 61 година почина мајката на Карлеуша, Дивна Карлеуша

Познатиот новинар и мајка на Јелена Карлеша, Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот стан на 61 година.Ненадејна смрт ги потресе...

Македонка Димкин / 19:16