Таткото на тенисерот често пати во јавноста знае да даде контроверзна изјава за ривалите на својот син, па така и овој пат тој вината ја гледа во Григор Димитров, Бугаринот кој прв пријави позитивен тест.

Се огласи таткото на Ѓоковиќ и го откри виновникот кој го рашири коронавирусот: ТОЈ дојде болен од којзнае каде

Откако вчера во јавноста излезе веста дека светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни...

Катерина Крстиќ / 24 јуни, 2020 10:29

Тенисерот беше организатор на „Адрија Тур“, турнир кој започна во Србија, а продолжи во Хрватска, но беше прекинат откако неколку од тенисерите беа позитивни на вирусот ковид-19.

Новак и Јелена Ѓоковиќ позитивни на Ковид-19!

Број еден светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не откако одби да направи тест за коронавирус, сепак не остана имун на најновиот...

Катерина Крстиќ / 23 јуни, 2020 14:23