Според истрагата, тие се обвинети за перење пари за што го користеле Меѓународниот сојуз формиран од Бојан Јовановски. Осомничени се дека измамиле двајца бизнисмени од кои со ветување дека ќе градат старски домови, успеале да наплатат околу 1 милион евра.

Боки 13 и неговиот татко на распит во обвинителство

Бојан Јовановски и неговиот татко денеска ќе одговараат нa прашања од обвинителката Вилма Русковска за измамите правени...

Весна Петровска / 20 декември, 2019 9:39

– На времето вие, Милчин, ги пропагиравте овие дискурси кога го водевте караванот „Граѓани за Европска Македонија“. Сигурен сум дека се сеќаваш. Велевте дека мора да има компромис со Грција заради Европската иднина. Со Преспа договорот ние остануваме Македонци со гарантиран јазик и идентитет. Државата доби име со географска одредница Северна, но си останува Македонија. И ќе ве молам, немој да ме правите наивен. И глуп. Знам кој е кој, знам што е што. Поздрав Владимире Милчин. Во право не си. – искоментира Јовановиќ.

ЖЕСТОКА ВОЈНА НА ФБ: Милчин: Ненаде ја претера!, Јовановиќ возвраќа: Баста! – ВОЈНАТА ЈА ПРДОЛОЖИ Героски: Збогум!

Жестока војна се води на социјалната мрежа Фесјбук помеѓу Владимир Милчин и Ненад Јовановиќ. – Живееме во СРСМ и Македонци...

Весна Петровска / 10 септември, 2019 20:13

Легендарниот актер Владо Јовановски кој беше обвинет за тероризам за настаните од 27 април

Владо Јовановски иако живее со исклучена струја “веќе земал отштета од државата Mакедонија”!

Легендарниот актер Владо Јовановски кој беше обвинет за тероризам за собраниските настани од 27 април преку фејсбук статус...

Узунов Бобан / 8 јуни, 2019 8:18

Познатиот и успешен економист Зоран Јовановски предвидува дека доколку Македонија беше кралство ќе имавма подобри економски резултати

Ако Македонија беше кралство, подобро ќе живеевме !

  Поранешниот потпретседател на СДСМ и против кандидат на Зоран Заев за лидерското место во партијата Зоран Јовановски...

Узунов Бобан / 25 мај, 2019 9:18

Кое е семејството Јовановски и кои се нивните релации со власта ?

Кои се фамилијата Јовановски ? И сестрата на Борјан се вработила во македонската амбасада во Брисел

  Светлана Јовановска се вработила во македонската амбасада во Брисел како офицер за комуникации. Инаку нејзиниот брат...

Узунов Бобан / 10 март, 2019 17:24

Зоран Заев рече дека ВМРО-ДПМНЕ ќе пукне од мака што СДСМ го решил името, а не тие, одговарајќи му на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Јовановски

(ВИДЕО): »Говорот што го полуде Зоран Заев«

Пратеникот Јовановски на денешната седница во Собранието на Република Македонија неговиот говор го почна вака: Еден деец...

Македонка Димкин / 2 јули, 2018 18:13