Јовески не смеел да постапува по писмата на Јанева !

Димовски: Одлуката на Советот на ЈО е потврда дека Јовески не смеел да постапува по писмата на Јанева !

Откако Советот на јавни обвинители донесе одлука да ги разреши и врати во матичните обвинителства помошниците на Катица...

Узунов Бобан / 16 септември, 2019 14:16

Мој совет до власта е дека е подобро од половина пат да се вратиш назад, отколку по погрешен пат да одиш до крај!

СТОИЛКОВИЌ: “Воодушевен сум од условите во Шутка и напредокот во однос на затворениците”

Знам дека ќе молчат, знам дека лицемерието ќе ги изеде као рѓата што го јаде железото, и знам дека нивната громогласната тишина...

Рејхан Бајрами / 13 септември, 2019 22:01

Посочи дека од следната недела ќе продолжат техничките детали на споредување на пописите на списи со содржината на списите во секој конкретен предмет.

Јовески: До крајот на денот треба да заврши преземањето на предметите од СЈО

Изутрината е почнат процесот на преземање на предметите од надлежност на СЈО во надлежност на Јавното обвинителство на...

Весна Петровска / 14:48

Државниот обвинител контра законот ?

За Јовески не е важен законот, битно за него е дека судиите ги прифатиле бомбите како докази !

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека до крајот на денот ќе заврши процесот на преземање на предметите од...

Узунов Бобан / 14:13

Иззмени од гласање треба да бидат и судијките Лидија Неделкова, бидејќи со Вангеловски се пријавија меѓу себе во Судскиот совет поради нестручно и несовесно вршење на функцијата, како и Марија Матеска, која Вангеловски исто така ја пријави во Судскиот совет.

СЕАД КОЧАН МУ ЈА УНИШТИ КАРИЕРАТА: Кои судии ќе му „пресудат“на Вангеловски

Порталот А1он направи интересна анализа откако во јавноста беше објавено дека Јово Вангеловски беше разрешен од функцијата...

Весна Петровска / 12 септември, 2019 18:35

Меѓу останатите, присутен бил и претседателот Стево Пендаровски со сопругата, Андреј Жерновски, пратеникот Хари Локвенец, Цветанка Иванова и други познати личности.

ЦАНЕВСКА МУ ОДБИРА ФАРМЕРКИ НА ЈОВЕСКИ: Државниот обвинител фатен на дело со активистка на СДСМ

Порталот Лидер објави снимка од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на која се гледа дека заедно со новинарката и...

Весна Петровска / 10 септември, 2019 18:49

Јовески го враќа во живот СЈО

Јовески го враќа во живот СЈО, најавува можност по предметите на СЈО да постапуваат и досегашните обвинители

Советот на јавни обвинители, како што истакнува Јовески, после 15 септември треба да одлучи за статусот на јавните обвинители...

Узунов Бобан / 7:59

Јовески на средбата во целост се нафатил да застане позади барањата на Заев и дека цело ЈО 100% ќе биде ангажирано за овие обврски.

ЕКСКЛУЗИВНО ЛИДЕР: Што договараа адвокатот на Заев и јавниот обвинител Јовески на бензинската во скопски Карпош

Средбата помеѓу Филип Медарски, адвокатот на премиерот Зоран Заев и државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на бензинска...

Рејхан Бајрами / 7 септември, 2019 10:54