Оној малион Инфомакс се жали по телевизии како бил осуден. Мислам дека бебево има негде 28 години.

ЈОЦИ: Му порачувам на Митовски од “Инфомакс” да сади нане и жалфија, бидејќи после 12 април ќе падне емотивно

Главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски, е осуден на шест месеци затвор условно доколку во наредните...

Сара Фемина / 8 март, 2020 8:17

За кампањи постојат луѓе кои учеле факултети, читале стотици книги, тоа е цела наука. Ама вие некоја баба Перса сте си зеле и сакате Влада.
Уба'о!

ЈОЦИ СЕ МРДНА НАЧИСТО: Мицкоски не знае што зборува и е непресушен извор на гафови

Обновата ќе дојде, а народот е исправен и се исправа. Доаѓаат нови времиња. Одлучно напред за победа која што ќе биде блесокот...

Перо Милчин / 26 февруари, 2020 16:17

,,Леб и сол" како хајлајт, вечерва, им биле носечка музичка сила за полет во нова победа.

ЈОЦИ: Мојата љубов за СДСМ се уште трае, уште од пред 20 години- Ќе победат, не се плашат од вмројна

Вчера од Собранието тргна „Маршот за правда“ кој го организираше СДСМ. На чело на маршот беше партискиот лидер и претендент...

Сара Фемина / 18 февруари, 2020 16:42

Македонската јавност треба да сфати дека овие избори се клучни за иднината. Напред или назад, нема средина.

ЈОЦИ: Ќе гласам за СДСМ- Груевски не мислам да го враќам по ниедна цена, ОТВОРЕТЕ ШАМПАЊ

Ми велат луѓе, секако вмројна, а и понекој сдсмовски опортунист кој кјур го боли за државава, само чека шанса за функција,...

Рејхан Бајрами / 17 февруари, 2020 7:10

Сум те сакала, сум ти подарила патлиџани и краставици, мои, за салата дома, а ти Грујо ќе го враќаш? А, бе, не ти давам, јасно?

СМЕШНИ И НЕВЕРОЈАТАНИ: Геро и возврати на Јоци: Крастајците шо ми ги даваше беа одлични!

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци синоќа на својот профил на социјалните мрежи го прозва Героски дека секогаш го бранела,...

Весна Петровска / 6 јануари, 2020 11:34

Ми се јавија од полициска станица ,,Ново Лисиче". Да ги пофалам полициските службеници и МВР за нивната ефикасност и професионалност. 

ЈОЦИ: Ќе победам во војната- Кежаровски повикан во полициска станица, заработи пријава

Откако утринава новинарката Јорданка Ивановска-Јоци на својот Фејсбук профил напиша дека врз неа е направено насилство...

Катерина Крстиќ / 15 октомври, 2019 12:36

Таа на социјалните мрежи сподели вест со јавноста, поточно таа на Фесјбук објави дек врз неа е направено насилство од страна на новинарот Томислав Кежаровски.

ЈОЦИ: Томислав Кежаровски ме нападна – случајот пријавен во полиција- МОРАМ ДА СЕ ЗАШТИТАМ

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци е позната која секогаш е гласна во нејзините ставови на социјалните мрежи кога станува...

Весна Петровска / 8:46

Немој на правди бога да подбираш недолжни луѓе, да им вреѓаш фамилија и пријатели јер КАРМА је зајебана ствар…Ок? Ајт сеа одлепршај”

Нора Шаќири ја НАПАДНА Јоци: “Јорданке ПОПУШИ МУ ПОНОС на Кежаровски – Ајт сеа одлепршај”

По низа статуси на новинарката Јорданка Ивановска Јоци упатени до новинарот Томислав Кежаровски, таа пред два дена го објави...

Сара Фемина / 1 октомври, 2019 11:38