Сакаш веруј сакаш не, од ратракон мој сум рипнал кога ми јавија. Трас-трас и готово, сибав мајката, нозете ќе ги скршев за малку…И Катица знае. Можда и Боки знае. Одозгора на тога.

Героски: Фала, друже Зоки – без тебе стварно не се може!

Новинарот Героски кој важеше ЗА гласноговорник на Зоран Заев, видно и крајно разочаран од Заев , со нова колумна но овој пат...

Македонка Димкин / 24 февруари, 2020 9:35

Законите важат за сите подеднакво и зависи колку обвинителите ги туркаат тие предмети.

ОРДАНОВСКИ: Боки 13 дури 20 години така се облекува, имаше брендирани парчиња и пред “РЕКЕТ”

Новинарот и аналитичар Сашо Ордановски во вчерашното гостување во „ТВ24“ aко постои волја во судството, може да се решаваат...

Рејхан Бајрами / 19 февруари, 2020 7:12

Обвинителството ги штити Заеви. На денешното судско рочиште за случајот „Рекет“ беа прикажани снимки од ПИ мерките на МВР за следење на двајца обвинети во овој случај Зоран Милевски-Кичеец и Катица Јанева.

Да се објават тонските делови од снимките од средбите на Кичеец со Вице и на Заев со Јанева

Обвинителството ги штити Заеви. На денешното судско рочиште за случајот „Рекет“ беа прикажани снимки од ПИ мерките на МВР...

Мартин Попоски / 17 февруари, 2020 21:37

СОБРАНИЕТО ВО ОВОЈ ПАРЛАМЕНТАРЕН СОСТАВ ПОЧНА ДА РАБОТИ И ЌЕ ЗАВРШИ КАУБОЈСКИ И ПРЕДАВНИЧКИ, ЗАКЛУЧИ КАРАКАМИШЕВА!

Каракамишева збриша патос со Џафери: Таљат дозволи да се случи ТЕАТАР и САМОВОЛИЕ во Собранието

Денеска во собранието беше изгласан Законот за Јавното обвинителство со 80 гласа ЗА, шест Против и без воздржани. Таљат Џафери...

Перо Милчин / 16 февруари, 2020 14:09

Се бунеа пратениците од ВМРО ДПМНЕ, но Џафери го поништи и и дозволи процедурално на Поповска да се обрати, веднаш по неа говореше и пратеникот Ферид Мухиќ.

ОПОЗИЦИЈАТА ИЗВИКУВА “КРИМИНАЛЦИ КРИМИНАЛЦИ”: Изгласан Законот за ЈО

Изгласан Законот за Јавното обвинителство со 80 гласа ЗА, шест Против и без воздржани. На почетокот од Седницата изгласаа...

Перо Милчин / 12:56

Според Фрчкоски причината за критиките на експертите за законот е во очекувањата дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ тие би добиле нешто од новата власт.

НЕВИДЕН СТИЛ: За Фрчкоски експертите кои го критикуваат законот за ЈО се “ДРОЉИ” И “ТЕТКИ“(ВИДЕО)

Екс министерот за внатрешни и надворешни работи и кандидат за претседател на Македонија од СДСМ Љубомир Фрчковски со низа...

Перо Милчин / 9:36

Обвинителот е титула што треба да биде слободна од политичко и национално дејствување и треба да има општ авторитет,

На алчноста на Ахмети и нема крај, смртна пресуда за македонците!?

Поимот Бадентерово мнозинство првпат во македонската политика започна да се практикува по кризата во 2001 година. На почетокот...

Рејхан Бајрами / 12 февруари, 2020 15:29