- Не мојш да го кажеш тоа, ако не си поминала некоја немирна ноќ, мислејќи на него и замислувајќи ја вашата повторна средба.

Премногу те сакам за да би те оставил – 2018

Немој никогаш да му велиш не некому те сакам,  а да незнаеш дали можит да те слушне. Немој тоа ‘Те сакам’ да ти бидит лесно...

Сара Фемина / 6 мај, 2021 21:12

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ светот. Тој на социјалните мрежи често...

Сара Фемина / 24 јануари, 2021 14:54

На овој ден именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, Нада, Надежда, Натка, Љубе, Љупчо, Љубен, Љубомир, Љубосав, Људмил, Љуба.

Денеска се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември и се празнува големиот празник Св. маченички Вера,...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2020 10:17

Познатиот член на прочуената златна генерација на Црвена звезда од Бари во 1991 година, се повлече од јавноста откако го напушти клубот во 2012 година.

ТОЈ БЕШЕ ГОЛЕМА ЉУБОВ НА ЦЕЦА: Легендата на Ѕвезда преживеа инфаркт! Со пејачката се забавуваа неколку години!

Владан Лукиќ, легендарниот фудбалер на Црвена звезда, тогашниот претседател на овој клуб, како што ексклузивно дознава српски...

Катерина Крстиќ / 4 јуни, 2020 18:55

Познатиот музичар и хумурист - Рамбо Амадеус се посветува на љубовта!

ИЗНЕНАДУВАЧКИ: Рамбо Амадеус одлучи да се бори за љубов

Антоније Пушиќ, или на јавноста попознат како Рамбо Амадеус е внук на познатиот љубовен пар – Драган и Ева Топаловиќ. Познатиот...

Магдалена Стојмановиќ / 4 март, 2020 10:28

Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

ВИДЕО: 16 тенкови обликуваа срце, а потоа рускиот војник со букет ружи ја запроси девојката

На рускиот војник му помогнале колегите да ја запроси девојката на оригинален начин. Рускиот телевизиски канал Звезда објави...

Рејхан Бајрами / 15 февруари, 2020 12:23

Љубовта е вечна инспирација за човекот. Таа е универзален двигател на човечкото дејствување. Некои го дефинираат како идеја, други како идеал, психолозите, пак, тврдат дека е сет од помалку сложени емоции.

Од кога модринки и скршеници станале доказ на љубовта ?

Љубовта е вечна инспирација за човекот. Таа е универзален двигател на човечкото дејствување. Некои ја дефинираат како идеја,...

Магдалена Стојмановиќ / 25 јануари, 2020 14:58