Поминаа 48 часа од поставениот ултиматум до финансиерите на хушкачкиот сајт МАКТЕЛ.МК, кој болно напаѓа семејства на јавни дејци - мојата девојка беше последна жртва.

Златев: Поминаа 48 часа од мојот ултиматум, кој се извини простено му e ама ветувањето ќе го одржам

Новинарот и уредник на порталот Лидер, Љупчо Златев на својот Фејсбук профил објави дека поминаа 48 часа од дадениот ултиматум...

Катерина Крстиќ / 4 октомври, 2019 0:05

Тој, порача дека нема да дозволи да го замолчат.

Љупчо Златев повикан на распит во полиција поради објавената снимка за Рашковски

Новинарот и главен  одговорен уредник на порталот Економски Лидер, Љупчо Златев бил повикан на распит во полиција. -Наместо...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2019 16:40

Боки 13 е само маска, вешто употребена од СДСМ и Русковска. Всушност, Режимусковска е вистинско презиме за неа, затоа што е во служба на секој режим!

ЗЛАТЕВ: „Боки 13“е совршен профил за АЛИБИ-КРИМИНАЛЕЦ, алчен да влезе во КРИМИНАЛНА ШЕМА!

Кариерата на Вилма Русковска е кариера на обвинител подобен за секоја власт. Во изминатите триесетина години оваа обвинителка...

Перо Милчин / 22 јули, 2019 10:32

Ништо нема да ме исплаши во мојата работа

Љупчо Златев за Магазин: Со вакви мафјашки методи нема да ме замолчат

Утринава во Маврово беше нападната екипата на Лидер во Маврово која истражуваше наводната злоупоѕреба на скопскиот градоначалник,...

Данаил Михајловски / 21 септември, 2018 22:15