Два дена откако беше есктрадиран

Љупчо Палевски – Палчо си бара адвокати, Менкиновски не е заинтересиран да го брани, Страшевски не коментира шпекулации

Љупчо Палевски – Палчо сака да ангажира тим од најмалку тројца адвокати како негова одбрана во судскиот процес кој му следува...

Калина Мартинска / 17 мај, 2024 15:26

Неговиот адвокат Васко Стојков за 360 степени вели дека го посетува притворениот Палевски секои десетина дена.

Љупчо Палевски невин во притвор или допрва ќе дознаеме?

Бизнисменот Љупчо Палевски веќе два месеца е во екстрадициски притвор во Србија. Тој беше уапсен на 12 септември оваа година на...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 10:29

Тој во описот над фотографијата која ја споделил, од лажен Фејсбук профил, на кандидатката за претседател, Силјановска, напишал навреди и погрдни зборови упатени до неа

Палевски преку фалсификат сака да гради партија

Поранешниот сдсмовец, Палевски по се изгледа почна да прави и фалсификат. На Фејсбук профилот на политичката партија Трета...

Катерина Крстиќ / 8 април, 2019 17:42

Мегаломанската афера “ТИФАНИ“ и продажбата на тогаш воздух на УЈП, каде Палевски дебело се омрси, резултираше со Кривични, каде Костов го спасува Палевски од затвор

Истурениот играч на Верушевски и Камчев, повторно со рафал кон Мицко”В”ски

На Македонската политичка сцена, повеќе од 15 месеци, се обидува да формира партија токму некогашниот висок функционер на...

Македонка Димкин / 25 октомври, 2018 12:07

Поранешниот висок функционер на СДСМ, претседател на "Трета", Љупчо Палевски, уште рано изутринава со прогнози како СДСМ и ДУИ до 19 часот ќе се обидат да имаат 40% излезеност

Палевски го одамна го најави ваквиот крај на референдумот

Љупчо Палевски, поранешен висок функционер на СДСМ и актуелен претседател на движењето, политичка партија “Трета”...

Мартин Попоски / 30 септември, 2018 17:09

Се собираат ли политичарите во "Македонија бојкотирам" за патриотски вредности или за пари и политичка моќ?!

“Македонија бојкотира” бара пари од Владата за бојкот на референдумот

Јанко Бачев Филип Петровски и Солза Грчева побараа пари од Владата за да ја финансираат кампањата за бојкот на референдумот....

Мартин Попоски / 21 август, 2018 14:24