Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматично губење на висината на авионот на популарната страница FightRadar.

ДРАМАТИЧЕН МОМЕНТ КОГА АВИОНОТ ПОЧНА ДА ПАЃА: За 60 секунди се спушти повеќе од 3.000 метри- започна потрагата

Денеска се сруши авион Боинг 737-500 кој полета од Џакарта, Индонезија. Видеото објавено на Твитер покажува како изгледало драматично...

Мате Парлоф / 9 јануари, 2021 15:00

Авионот се сруши 10.000 стапки (3048 метри) за помалку од една минута, околу четири минути по полетувањето.

НАЈНОВА ВЕСТ: Се сруши патнички авион 4 минути по полетувањето!

Патничкиот авион „Боинг 737“ во кој имало 50 патници исчезнал од радарот додека летал над морето. Авионот „паднал 3048 метри...

Перо Милчин / 12:23

Според Генералниот директорат за цивилно воздухопловство, во авионот имало 178 возрасни патници, едно дете, две бебиња, двајца пилоти и пет члена на кабинскиот екипаж.

ОБНОВЕНО – Трагедија: Се урна Авион во близина на Џакарта!

Во Индонезија, се урна патнички авион со 188 лица. Според спасувачките власти, машината се урна во морето. Боингот 737 од индонезиската...

Македонка Димкин / 29 октомври, 2018 10:04