Тој додаде дека училиштата ќе останат затворени во февруари и дека се надева дека програмата за вакцинација ќе им овозможи да се отворат од 8 март.

ЏОHСОН ОБЈАВИ построги мерки: Поголема контрола на границата, училиштата затворени во февруари

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Владата ќе воведе нови построги мерки на државните граници, откако бројот на...

Мирко Бачиќ / 27 јануари, 2021 20:28

На прес-конференцијата, главниот научен советник на британската влада, Патрик Воленс, потврди дека постојат докази дека новата варијанта на вирусот носи поголем ризик од смртност, објави Ројтерс.

БРИТАНСКИОТ СОЈ НА КОРОНА Е ПОСМРТОНОСЕН ОД ПРЕТХОДНИОТ: Џонсон тврди дека се шири побрзо!

Новиот вид на коронавирус што е откриен во Велика Британија може да биде поубиствен од другите варијанти на вирусот, изјави...

Мирко Бачиќ / 22 јануари, 2021 20:46

Покрај тоа, забрането е спиење надвор од куќата, можете да излезете само во случај на рекреација, училиште, работа или итни случаи, сите активности што не се потребни, како и фризерите се затворени, а на едно лице му е дозволено да се сретне со само едно друго лице отворен простор.

БРИТАНЦИТЕ ОГОРЧЕНИ: Уништен ни е Божиќ- протести по улиците, уапсени 155 лица во центарот на Лондон(ВИДЕО)

„Борис Џонсон го откажа Божиќ за милиони луѓе затоа што Лондон воведува построги мерки против коронавирусот“, напиша таблоидот...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2020 18:39

Тие се надеваат дека премиерот Борис Џонсон ќе се откаже од новите ограничувања што се воведуваат со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Карантинот може да убие 75.000 луѓе, многу повеќе од КОРОНА: Научниците објавија застрашувачки извештај!

Речиси 75.000 луѓе може да умрат од болести кои не се поврзани со коронавирус, како резултат на мерките за карантин, наведува...

Рејхан Бајрами / 26 септември, 2020 23:37

Обраќајќи се пред парламентот, британскиот премиер рече дека последното нешто што тој сакаше да го направи е да ги обвини здравствените работници за тоа што се случи.

Не се криви здравствените работници: Џонсон ја презеде целата одговорност за ширење на короната во Велика Британија!

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека презема целосна одговорност за одговорот на владата на пандемијата...

Перо Милчин / 8 јули, 2020 22:37

Во интервју за британски САН, Џонсон рече дека тоа му даде поттик да ги избрка сите негативни мисли во најтемните моменти кога беше на интензивна нега.

БОРИС ЏОНСОН ЗА ЛИЧНАТА БОРБА ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Стравот дека нема да го видам синот ми даде сила!

Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека се плашел од фактот дека никогаш нема да го види синот и токму тоа му дало најголема...

Катерина Крстиќ / 4 мај, 2020 8:51

Кери Симондс, се породи во лондонската болница, а до неодамна се сомневаше дека има корона вирус и беше во самоизолација.

БОРИС ЏОНСОН СТАНА ТАТКО: Вереницата на британскиот премиер на свет донесе момче (ВИДЕО)

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата девојка Кери Симондс станаа родители на момче. Кери Симондс, се породи во лондонската...

Сара Фемина / 29 април, 2020 20:46