Сочуство до семејството кои што имаат причина освен тажни за неговото прерано заминување, да бидат и горди на нивниот близок.

Груевски се прости од Џорлев: Комунициравме и по моето принудно доаѓање во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, на социјалните мрежи изјави сочуство до семејството Џорлеви за смртта на нивниот татко...

Рејхан Бајрами / 2 јануари, 2021 21:04

Зоран зад себе ја остави сопругата Офелија и синовите Наско и Мартин, а беше погребан денес во 12 часот на гробиштата во Горно Лисиче.

ЏОРЛЕВ ПОГРЕБАН со звуците на неговата виолина: Починал држејќи фотографија од семејството во раце

На 53-годишна возраст почина популарниот професор и виолинист, Зоран Џорлев како последица од корона вирус, а на социјалните...

Рејхан Бајрами / 15:20

„Вчерашниот ден, беше најтажниот ден што се има случено на мене и на моето семејство“!

НИ СЕ ОТКИНА ДЕЛ ОД ДУШАТА: Синот на Џорлев се прости од неговиот татко – МОЈ НАЈДОБАР ТАТО!

Наско Џорлев, син на познатиот виолинист Зоран Џорлев, кој вчера почина од компликации од коронавирусот, денеска преку емотивен...

Сара Фемина / 12:24

Зад името Наско се крие уште еднен наследник на познатото македонско семејство Џорлеви!

ЗОРАН ЏОРЛЕВ: „Татко мој, ти благодарам што ми го покажа патот на чесноста и како да се сака Македонската музика

Легендарниот македонски виолинист и професор Зоран Џорлев почина како последица од Ковид-19! Негови блиски роднини, пријатели...

Сара Фемина / 11:32

Тој ја запознал Офелија на нејзината апсолвентска вечер во „Кајак-клуб“ во Градскиот парк. Таа вечер случајно навратил таму со своето друштво од оркестарот на Операта.

ЏОРЛЕВ ЗА СЕМЕЈСТВОТО: Сопругата и децата ја чинат смислата на мојот живот(ФОТО)

На 53-годишна возраст, почина познатиот македонски виолинист, музички виртуоз и професор Зоран Џорлев! На првиот ден од 2021...

Сара Фемина / 2:37

Со сопругата Офелија минатата година прославија 25 години брак.

ЏОРЛЕВ ОСТАВИ СОПРУГА И ДВА СИНА: Офелија е извор на мојата енергија и среќа, велеше маестралниот Зоран!

На првиот ден од 2021 година, почина познатиот виолинист Зоран Џорлев. Тој беше еден од најдобрите македонски вионилисти, беше...

Сара Фемина / 0:58

Татко ми патуваше многу. Кога сум се родил, па се’ до 40 дена, тој бил на турнеја.

МАЕСТРО ЏОРЛЕВ: Никогаш нема да ги заборавам моментите поминати во мојата Струмица!

Зоран Џорлев беше наш познат виолинист, вокален изведувач и професор. Родум од Струмица, низ годините, музичарот со неверојатно...

Стојче Бушин / 1 јануари, 2021 22:38

Човек со големо срце и добрина. Маестро големите никогаш не умираат. Слава ти!

Мицкоски: Маестро, големите никогаш не умираат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на социјалните мрежи се прости од маестро Зоран Џорлев и напиша дека големите луѓе...

Стојче Бушин / 22:06