– Изборите од 6 октомври се избори на Република Косово и на нејзините граѓани.

Српски политичари не смеат да влезат во Косово!

Забрана за влез во Косово, добија официјални претставници на властите во Србија, од страна на Министерството за надворешни...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2019 11:46

Ангеловска која во министерското столче дојде од приватниот сектор, во „Еуростандард“ има 200.000 евра денарски депозит од 2014 и 51,2 илјади евра девизен депозит во истата банка од 2017.

300.000 евра во банки и две канцеларии – ова е имотот кој Нина Групер го пријавила во анкетен лист!

Државната комисија за спречување на корупција го објави Анкетниот лист на Нина Ангеловска, според кој, првата жена министер...

Катерина Крстиќ / 10:56

Специјалните обвинители докази бараа потоа преку претрес во УБК и со експертска помош од Ериксон кои ги бараа доказите во мрежата кон Телеком.

КОД дојде до запленети фотографии што Верушевски ги добивал додека бил во притвор за Пуч!

Од оние кои имаат сознанија за случајот, исказот на Верушевски во истрагата за Пуч го оценуваат како обемен, содржаен кој...

Сара Фемина / 29 септември, 2019 18:59

Е ама, да објавам ли колку време студирале пратеници ДОДЕКА БИЛЕ ПРАТЕНИЦИ, и како завршиле факултет?

Миленко ја објави факултетската диплома на Јанева: Студирала 8,5 години и завршила со 6,24 просек(ФОТО)

Новинарот Миленко Неделковски на социјалните мрежи го објави уверението на завршните испити на екс обвинителката Катица...

Сара Фемина / 15:20

„Македонскиот претседател Стево Пандаровски си дозволи да посочи дека меѓудржавниот Комитет за историски и образовни работи не мора да има краен рок за својата работа.

КАРАКАЧАНОВ СО ЗАКАНИ: Ако комисијата за историски прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Македонија кон ЕУ

Доколку Комисијата за историски и образовни прашања нема рок, тогаш ќе нема рок и патот на Северна Македонија кон Европската...

Перо Милчин / 28 септември, 2019 20:45

Заедно со партиски членови и функционери, денеска присуствував на традиционалниот јаболкобер во Ресен.

Љупчо Николовски се фати за работа: Качен на дрвена скала собираше јаболка во Ресен(ФОТО)

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, поранешен министер за земјоделство, беше во Ресен, каде што со други членови...

Сара Фемина / 18:52

Денешниот празник – Меѓународниот ден на Бошњаците е ден кога сите ние го славиме нашето заедништво, достојно почитувајќи ги различностите, кои му се потребни на нашето општество.

ЗАЕВ: „Меѓународниот ден на Бошњаците е ден кога сите ние го славиме нашето заедништво„

Премиерот Зоран Заев по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците упати честитка до припадниците на бошњачката...

Перо Милчин / 10:26

Очигледно е дека ни затворските ќелии не му можат против стилот кој го негуваше пред да биде уапсен.

БОКИ 13 од затвор изгледа како МИЛИОН ДОЛАРИ: Пред Рускоска се појави со патики од 500 евра(фото)

Боки 13 пред два дена се појави во Обвинителството за организиран криминал за да ги види доказите против него во аферата „Рекет“. Бојан...

Сара Фемина / 27 септември, 2019 14:22