Лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека и покрај тоа што не бил постигнат консензус со ВМРО-ДПМНЕ околу датумот за одржување на избори, избори на 21 јуни ќе има.

Заев најави избори на 21 јуни: ЌЕ ИМА ИЗБОРИ НЕМА БЕГАЊЕ!

Не се постигна договор во првиот вистински момент да се излезе на избори, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев, по завршувањето...

Перо Милчин / 18 мај, 2020 17:52

Од вкупно 286 тестирања регистрирани се нови 25 заразени со Ковид-19 вирусот

Короната однесе три животи, а 25 нови се заразени

Заразата од Корона сеуште не стивнува. Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа направени се 286 тестирања,...

Данаил Михајловски / 15:03

Разногласие околу изборите на лидерската средба кај Пендаровски. На Заев и Ахмети им се брза, Мицкоски го предлага 13-ти септември како датум за избори, Села е за август

Лидерската средба: СДСМ за избори во јуни, ДУИ за 5ти јули, ВМРО-ДПМНЕ за септември

На денешната лидерска средба, според извори на Магазин, Мицкоски го предложил 13-ти септември како можен датум за избори, додека...

Данаил Михајловски / 14:06

На полиците со свежо овошје и зеленчук, домашните производители успеаја на чуден начин дури да го надоместат недостатокот на увоз на домати од Шпанија, бананите од Гвајана и боранија од Кенија.

ЕВРОПА ЌЕ ГЛАДУВА АКО ВИРУСОТ СЕ ВРАТИ НА ЕСЕН: Храна сега има, но што ќе биде ако има втор бран?

Се чинеше доста нереално: цел свет стоеше, улиците беа напуштени, работеа само оние што мораше да работат, возилата на градскиот...

Катерина Крстиќ / 9:52

На влезот, персоналот носи маски и покрај високите температури, а социјалното растојание мора да се почитува.

НЕВЕРОЈАТНА ЦЕНА ЗА ДВЕ ЛЕЖАЛКИ: Летувањето во Грција ќе ве чини прескапо- спремете 80 евра!

На плажата Астерас во атинското предградие, сетот лежалки стана значително поскап заради новите задолжителни правила на...

Сара Фемина / 17 мај, 2020 17:58

Ганц првично ќе биде министер за одбрана во владата на Нетанјаху.

НАЈГОЛЕМИОТ КАБИНЕТ ВО ИСТОРИЈАТА НА ИЗРАЕЛ! Нетанјаху ја претстави новата влада!

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ја претстави својата нова влада за единство пред парламентот, ставајќи крај...

Сара Фемина / 14:51

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека поради финансиски тешкотии се повлекува...

Перо Милчин / 15 мај, 2020 20:41

Пред малку заврши состанокот со Советот за безбедност на кој Владата и Комисијата за заразни болести побараа нови 30 дена вонредна состојба.

НАЈНОВА ВЕСТ: Прогласена 14-дневна вонредна состојба!

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски на денешната прес конференција прогласи нова, трета по ред вонредна...

Стојче Бушин / 17:04