Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе го поддржи евентуалниот постигнат договор меѓу Македонија и Грција?

Остварен разговор меѓу Мицкоски и Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата,...

admin@magazin / 12 јуни, 2018 18:03

Лидерот на националистичката партија Независни Грци (АНЕЛ) утрово рече дека нема да поддржи никаков договор меѓу Атина и Скопје ако во него се спомнува името „Македонија“.

Каменос се изјасни: НЕ ПРИФАЌАМ „Македонија“

Панос Каменос, министер за одбрана, исто така истакна дека во моментов „не планира да ја доведе во ризик кревката владина...

admin@magazin / 12:29

Дали на сведокот му се слоши од здравствени причини или пак го издаде потсвеста?

На сведокот Ахмет Беќир му се слоши и се онесвести

Со сослушување на сведок во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за случајот „Монструм“ на СЈО. Судијата Огнен Ставрев...

Македонка Димкин / 12:22

Светот да има правни аргументи веќе ќе нѐ притиснеше тоа да го направиме со сила

Академик Маџунков: Промена на името е вистинска капитулација

Името не треба да се менува, тоа е вистинска капитулација на Македонија. Светот да правни аргументи веќе ќе нѐ притиснеше...

admin@magazin / 11:20