Како што индустријата се враќа во нормала како предпандемијата, Wizz Air продолжува да ги прошируваоперациите низ својата мрежа, со рути кои ќе ги одведатпатниците низ цела Европа во зимата 2022-2023 година.

Објавил: Перо Милчин | 29 март, 2022 16:19

WIZZ AIR ГО ОБЈАВИ НОВИОТ ЗИМСКИ РАСПОРЕД 2022-2023

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Wizz Air, најбрзорастечката и најодржлива авиокомпанија во Европа*, гообјави својот зимски распоред за 2022 година (октомври2022 – март 2023 година). Авиокомпанијата нуди огромен избор на достапни дестинации со ниски цени занајатрактивните земји и градови низ Европа. Достапни се 810 линии од 1.100 рути на Wizz Air со над 120.000 летовии речиси 26 милиони седишта. Билетите веќе можат да се резервираат онлајн на wizzair.com и преку мобилнатаапликација.

Како што индустријата се враќа во нормала како предпандемијата, Wizz Air продолжува да ги прошируваоперациите низ својата мрежа, со рути кои ќе ги одведатпатниците низ цела Европа во зимата 2022-2023 година.

За семејни одмори, дестинации на плажа, одмори воградот или само да ги посетите пријателите и семејствотово странство, мрежата на Wizz Air од Македонија нуди безброј можности.

Покрај можноста за приспособување на патничкотоискуство, Wizz Air на патниците им нуди и високафлексибилност преку услугата WIZZ Flex.

Со додавање нанивната резервација, патниците имаат дополнителназаштита и можат да одберат да патуваат на друг датум илидо друга дестинација, како и можност да го откажат својотлет до 3 часа пред тргнувањето без никаков надомест и дадобијат 100% од оригиналната цена веднаш вратена вокредит на авиокомпанијата.

Zsuzsa Trubek, менаџер за корпоративни комуникацииво Wizz Air, рече:

Среќни сме што можеме да гообјавиме новиот распоред за зима 2022-2023 година, нудејќи разновидни дестинации за патување за ситевкусови, било да е тоа за деловни или рекреативни цели. Од градски одмори во највозбудливите урбани центри воЕвропа до семејни одмори во текот на зимската сезона, Wizz Air сигурно нуди достапна врска до најпопуларнитедестинации. Остануваме посветени да им понудиме наМакедонците безбедно и незаборавно искуство запатување низ Европа и пошироко во нашата модернафлота во друштво на нашиот висококвалификуванекипаж.

За Wizz Air                                                                                    

Wizz Air, најбрзорастечката ниско-буџетнаавиокомпанија вo Европа, управува со флота од 150Airbus A320 и Airbus A321 авиони. Во Wizz Air, тимод авијациски професионалци нудат извонреднауслуга и ниска цена на билетите и го прават Wizz Air подобриот избор за над 10.2  милиони патнициво финансиската година која завршува на  31 Март2021. Wizz Air котира на Лондонската берза подтикер: WIZZ. Компанијата неодамна бешеименувана за една од десетте најбезбедниавиокомпании во светот од страна наairlineratings.com, единствена светска агенција зарејтинг на безбедност и производи, а неодамнабеше именувана заЕвропска авиокомпанија нагодината2020“ од страна на ATW, најпосакуваната чест што може да ја добие еднаавиокомпанија или индивидуа, и најодржливакомпанија во авионската индустрија во 2021 годинаод страна на World Finance Magazine.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на Скопје.

Утре и задутре посебен режим на сообраќај во Скопје

Утре и задутре посебен режим на сообраќај во Скопје! На 20.06. и 21.06.2022 (понеделник и вторник)...

Во вториот програмски период преку ИПА Програмата за прекугранична соработка со Грција се одобрени 62 проекти од кои повеќето, од првиот повик се веќе имплементирани.

Милевски: Почнуваме со реализацијата на 10 нови прекугранични проекти со Грција

Денеска ги потпишавме договорите за кофинансирање на 10 од вкупно 22 проекти во рамките...

Скопје и Тирана беа единствените странски дестинации на „ГуливЕр“. Компанијата го одржуваше летот Софија-Скопје со турбопропелерски авион АТР 72-600, кој е со капацитет од 65 седишта, а летовите беа во понеделник и сабота, во 5 часот наутро.

Престана продажбата на авиобилети за линијата Скопје-Софија-Скопје

Бугарската авиокомпанија „ГуливЕр“ престанала да продава билети за летот Софија-Скопје...

Бесплатен превоз на млади лица до 27 години, секоја прва и трета недела во месецот, во период на викенд денови од петок од 12 часот, до понеделник до 12 часот

Бесплатен превоз во железничкиот сообраќај од 1 мај 2022 година

Согласно мерките за намалување на трошоците на живот за граѓаните, Владата на Република...