Објавувањето на сите факти и докази кои ке бидат пласирани на нашите официјални страници се од исклучително важен јавен интерес и во интерес на вистината за кривично правниот предмет "Рекет" Како беше она парола...

Јасна Мандиќ: Објавите на 1ТВ на Фејсбук и Инстрагам не се од луѓе од телевизијата

Откако вчера на официјалната Фејсбук страма на 1тв, беше објавено дека во наредните неколку денови ке бидат објавени сите...

Катерина Крстиќ / 28 јануари, 2020 11:48

Според она што го објавија повеќе светски медиуми бројот на жртвите се зголеми на 106 и  регистрирана е и првата жртва во Пекинг.

Коронавирусот коси- Бројот на жртви надмина 100

Корона вирусот кој сее страв во Кина се повеќе зема замав. Бројот на починати од смртоносниот вирус во Кина надмина 100, а потврдено...

Катерина Крстиќ / 11:28

За волја на вистината, Рустеми со своето сведочење може да се каже дека ја дозакопа Јанева, откако рече дека за еден стан кој бил сопстеност на Главчев, побарала да се тргне од замрзнување бидејќи бил продаден на нејзина пријателка и само би се направила штета.

РУСТЕМИ ПРОТИВ ЈАНЕВА: Бараше од мене да не замрзнувам стан на Сашо Василевски

Денеска продолжи рочиштето за случајот Рекет, а сведочеше поранешниот обвинител во СЈО Бурим Рустеми. За волја на вистината,...

Катерина Крстиќ / 11:12

Тогаш новинарката и постави прашање на Катица дали се кае што ја ангажирала Стефанова,на што таа рече дека направила вистински избор.

ШТО СЕ СМЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА: Стефанова минатата година беше професионалец а вчера го*нарка и о*оспија

Ако направиме мал времеплов и се вратиме на почетокот на 2019 година, ќе знаеме дека поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева,...

Катерина Крстиќ / 10:58

МВР информираше за несреќата во која се повредени над 20 патници при судир на автобус и автомобил.

СТРАШНА НЕСРЕЌА КАЈ КУМАНОВО: Автобус се заби во автомобил – 20 лица повредени!

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на автопатот Куманово- Табановце, има повредени. МВР информираше за несреќата...

Валерија Петрова / 10:45

Во согласност со препораките од Владата, сите правни субјекти (работодавци) се препорачува да ги ослободат од работни обврски бремените жени, лицата постари од 60 години, како и лицата со хронична астма, прележан миокарден инфаркт или мозочен удар, без разлика на возраста, со препорака на матичен лекар, како и да го реорганизираат работното време и лицата кои работат на отворено да работат од 11:00 до 17:00 часот.

Канцероген воздух во Скопје и Тетово: КОНЕЧНО ВЛАСТИТЕ спроведија ВОНРЕДНИ МЕРКИ

Стапуваат во сила препораките и мерките за справување со високите стапки на загадување на амбиенталниот воздух во Скопје...

Валерија Петрова / 9:30

Досега како сведоци исказ дадоа заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, бизнисменот Орце Камчев, неговата сопруга Ана Камчева, сметководителката во приватните фирми на Камчеви, новинарот Христијан Баневски од телевизија 1ТВ и други.

СУДЕЊЕТО ЗА РЕКЕТ ПРОДОЛЖУВА: Денешен сведок ќе биде обвинителот Бурим Рустеми!

„Рекет“ продолжува и денеска, својот исказ пред судиите ќе го даде обвинителот Бурим Рустеми. Рустеми е трет обвинител од...

Валерија Петрова / 9:17

Во неколку извадоци од документот има и телефонски разговор помеѓу Захир Беќири, викан Чауш, кој го советува Заев да исконтактира со екс-командантот на УЧК, Изаир Самиу Баци, кој живее во Тетово. Според Беќири Чауш, паравоениот командант можел на СДСМ да му донесе 5.000 гласови.

Ла Верита открива кој командант на УЧК кој му испазарил 5.000 гласа на Заев

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени...

Валерија Петрова / 8:11

Останати вести од Македонија

МВР информираше за несреќата во која се повредени над 20 патници при судир на автобус и автомобил.

СТРАШНА НЕСРЕЌА КАЈ КУМАНОВО: Автобус се заби во автомобил – 20 лица повредени!

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на автопатот Куманово- Табановце, има повредени. МВР...

Во согласност со препораките од Владата, сите правни субјекти (работодавци) се препорачува да ги ослободат од работни обврски бремените жени, лицата постари од 60 години, како и лицата со хронична астма, прележан миокарден инфаркт или мозочен удар, без разлика на возраста, со препорака на матичен лекар, како и да го реорганизираат работното време и лицата кои работат на отворено да работат од 11:00 до 17:00 часот.

Канцероген воздух во Скопје и Тетово: КОНЕЧНО ВЛАСТИТЕ спроведија ВОНРЕДНИ МЕРКИ

Стапуваат во сила препораките и мерките за справување со високите стапки на загадување...

Досега како сведоци исказ дадоа заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, бизнисменот Орце Камчев, неговата сопруга Ана Камчева, сметководителката во приватните фирми на Камчеви, новинарот Христијан Баневски од телевизија 1ТВ и други.

СУДЕЊЕТО ЗА РЕКЕТ ПРОДОЛЖУВА: Денешен сведок ќе биде обвинителот Бурим Рустеми!

„Рекет“ продолжува и денеска, својот исказ пред судиите ќе го даде обвинителот Бурим...

Во неколку извадоци од документот има и телефонски разговор помеѓу Захир Беќири, викан Чауш, кој го советува Заев да исконтактира со екс-командантот на УЧК, Изаир Самиу Баци, кој живее во Тетово. Според Беќири Чауш, паравоениот командант можел на СДСМ да му донесе 5.000 гласови.

Ла Верита открива кој командант на УЧК кој му испазарил 5.000 гласа на Заев

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран...

Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека полицијата отвора истрага за случајот “Јавна Соба”.

НЕВИДЕН БЛАМ: Сашо Мијалков и Бујар Османи дел од порнографијата ЈАВНА СОБА?(ФOTO)

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков дел од скандалозната телеграм група “Јавна Соба”...

Останатиот дел од отпадот земјата во тој период го увезла од Турција - над 32 илјади тони, а помали количини се увезени од други земји од Европската унија како Франција, Германија, Грција, Шпанија, Италија, но и од Швајцарија и од други држави.

7 МИЛИОНИ ТОНИ ОТПАД ВНЕСЕНИ СЕ ВО МАКЕДОНИЈА – Ѓубрето на Бугарија влегува кај нас!

За две години во земјава бил увезен над десет пати повеќе отпад од вкупната количина...

Овие мерки се преземаат по добиеното известување од Министерството за животна средина дека квалитетот на воздухот последователно два дена е надминат над законски пропишаниот минимум, односно над 175 μg/m3 на мерните станици во Карпош и во Лисиче.

Од денеска од 18 часот: Двојно поскапува паркингот во Скопје, јавниот превоз бесплатен

Согласно со Законот за квалитет на амбиентниот воздух, на барање на Владата и Министерството...

Ако со сигурност не се знае, постои можност причина за трагедијата да била густата магла.

МАЈА ЖИВЕЕ 20 КМ ОД МЕСТОТОТ НА КОЕ ЗАГИНА КОБИ: Маглата може да се „сече“ со нож – не можам да верувам дека ПОЛЕТАЛ на вакво време!

Маја Виличиќ од Сплит со децении работи и живее во Америка, токму на 20 километри од...