Тој тврди дека лицето кое пристигна од Шутка не е Јанева и дека се работи за уште една како што вели тој лага на Зоран Заев.

МИЛЕНКО: ТОА НЕ Е КАТИЦА-ЛАЖАТ таа е пренесена е со хеликоптер од Јасен во Грција во куќа на еден наш богаташ-политичар

Екс обвинителката Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на екс специјалната...

Сара Фемина / 19 ноември, 2019 20:45

Таа истакна дека нивниот став бил негатиен во врска со излегувањето на Јанева од притворот во Шутка, вели шефицата на Обвинителството – Вилма Русковска, во изјава за „А1он“.

Со судии што ја пуштаат Катица дома, нема место во ЕУ- Рускоска бесна поради одлуката на Апелација

Откако денеска Апелациониот суд донесе одлука Катица Јанева да биде пуштена во домашен притвор, се огласи и Вилма Русковска,...

Катерина Крстиќ / 20:32

Вака некој со лаги тоа да го злоупотреби е нечесно кон јавноста и нека му е на чест на Милошоски, изјави во септември Заев.

Премиерот Заев уште во септември најави дека Јанева ќе биде пуштена во куќен притвор

Се потврдија информациите на пратеникот Антонио Милошоски кажани на лидерската средба во септември дека Зоран  Заев...

Катерина Крстиќ / 20:22

Сите го познаваат капетан Џевдет кој е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и добар син на својата мајка.

Познат крајот на мега хит серијата „Далеку од дома“- нема да ви се верува што ќе се случува

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно ги гледаме заедно во нова приказна исполнета...

Катерина Крстиќ / 20:13

Инаку таа претходно понуди гаранција од три станови но кривичниот суд не ја прифати. Сега Јанева оди во домашен притвор но без гаранцијата. Таа во затворот во Шутка беше од 21 август годинава кога беше уапсена како осомничена во Рекет.

Катица маскирана излегува од полициското комбе: Јанева влегува во куќен притвор

Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на екс специјалната обвинителка. Инаку...

Валерија Петрова / 18:29

Се уште, вели Мицкоски, не се знае колку ќе трае усогласувањето и дебатата за тоа внатре во ЕУ. Од она што се знае, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е дека ќе има реверзибилен процес, кој, според него, може да биде добар ако е објективен но и лош ако е од субјективни причини на некои земји членки.

Мицкоски: Реверзибилниот процес за членство во ЕУ може да биде од објективни, но и од субјективни причини

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека нон-пејперот што го предложи Франција за нова методологија за членство...

Валерија Петрова / 17:43

Како што изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски, ноќеска околу 00.10 минути по полноќ на Граничниот премин „Табановце“, товарното визило било зпртено по добиени оперативни сознанија дека пренесува опојна дрога.

ВРИЕШЕ ПОЛИЦИЈА НА ТАБАНОВЦЕ: Резервоар полн со дрога (ВИДЕО)

– Во товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка „тирсан“, со македонски регистарски ознаки,...

Валерија Петрова / 17:15

Претходно таа понуди гаранција од три станови, но Кривичниот суд не ја прифати. Сега оди во домашен притвор, но без гаранцијата.

Толку од Шутка: Катица Jанева пуштена во куќен притвор без никаква гаранција

Апелациониот суд во Скопје  ја прифати жалбата на поранешната специјална обвинителка за нејзино префрлување во домашен...

Катерина Крстиќ / 15:57

Останати вести од Македонија

Инаку таа претходно понуди гаранција од три станови но кривичниот суд не ја прифати. Сега Јанева оди во домашен притвор но без гаранцијата. Таа во затворот во Шутка беше од 21 август годинава кога беше уапсена како осомничена во Рекет.

Катица маскирана излегува од полициското комбе: Јанева влегува во куќен притвор

Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот апелационен суд,...

Се уште, вели Мицкоски, не се знае колку ќе трае усогласувањето и дебатата за тоа внатре во ЕУ. Од она што се знае, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е дека ќе има реверзибилен процес, кој, според него, може да биде добар ако е објективен но и лош ако е од субјективни причини на некои земји членки.

Мицкоски: Реверзибилниот процес за членство во ЕУ може да биде од објективни, но и од субјективни причини

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека нон-пејперот што го предложи Франција...

Како што изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски, ноќеска околу 00.10 минути по полноќ на Граничниот премин „Табановце“, товарното визило било зпртено по добиени оперативни сознанија дека пренесува опојна дрога.

ВРИЕШЕ ПОЛИЦИЈА НА ТАБАНОВЦЕ: Резервоар полн со дрога (ВИДЕО)

– Во товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка „тирсан“,...

Претходно таа понуди гаранција од три станови, но Кривичниот суд не ја прифати. Сега оди во домашен притвор, но без гаранцијата.

Толку од Шутка: Катица Jанева пуштена во куќен притвор без никаква гаранција

Апелациониот суд во Скопје  ја прифати жалбата на поранешната специјална обвинителка...

Боки – 13 е обвинет во случајот „Рекет“ и се наоѓа во притвор во Затворот Скопје. Според Дукоски, тој е речиси 120 дена во притвор, а за тоа време најмалку 30 пати бил однесен на лекарска интервенција.

ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Боки 13 не може самостојно да се движи, мокри крв – му треба помош за да не дојде до трагедија!

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција...

Граѓаните прашуваат која е разликата од напад до напад и зошто некои поминуваат со помалку а некои со повеќе, Закон си е закон и секој треба да одговра пред лицето на правдата соодветно според мерките и законите кои се ставени во членовите.

ИМАМЕ ЛИ НИЕ ПРАВДА? Кубачот на Шекеринска доби 4 години затвор, а таткото на Боки 13 за тепање поп со скршеници 6 месеци

Таткото на Бојан Јовановски доби 6 месеци затвор затоа што физички нападна свештено...

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од Битолската полиција. Вчера околу 13,35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство, пишува Апла.мк.

Трагедија: Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Трагедија во Битола, донесено мртво бебе во болницата. Мртво новороденче било донесено...

ЈП „Паркови и Зеленило“, на барање на Општина Центар, вчера изврши интервенција на дрворедот на улицата „Максим Горки“. Од Општината информираа дека се работи за отстранување стари и болни дрвја од видот јапонска цреша.

Милчин: Колку грд ден! “Варвари” од Максим Горки на улицата “Максим Горки” и насекаде околу нас!

Паднаа јапонските цреши. Сабајлево. Соголена е најубавата улица. Горки. Без најава....