среда, 18 септември 2019

MK/ EN/ DE

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски” во Лисиче – родителите револтирани не сакаат да ги пушаат своите деца на настава

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче во субстандардни услови учат стотици ученици,...

Валерија Петрова / 18 септември 2019 20:04

Османи доби 25 негативни поени – Вице -премиерот вели дека не ги надминал ингеренциите најави нов увид, овој пат во Тетово

По бурните реакции по објавената снимка Бујар Османи вели дека не ги надминал ингеренциите и најави нов увид и...

Валерија Петрова / 18 септември 2019 19:06

Героски открива нов скандал: На повидок „Рекет 2“: Дали Ден Дончев водел хајка да се спречи шведска инвестиција во здравството?

Против директорот на Фондот за здравство Ден Дончев и против актуелниот министер за здравство Венко Филипче е...

Катерина Крстиќ / 18 септември 2019 18:14

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial