Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите од АЕК, во еден престижен клуб во Атина....

Валерија Петрова / 22 октомври, 2019 11:40

На фотографијата Сандра напиша "Birthday boy" и стави срце во знак за заљубеност кон својот сопруг.

Мијалков заљубен го прослави 54-от роденден – Ова е жената која го украде срцето на Сашо Мијалков!

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков вчера го прослави 54 роденден. Неговата сопруга, балерината Сандра Мијалкова на социјалните...

Сара Фемина / 16 септември, 2019 17:17

Груевски заедно со двајца пријатели и згодна бринета уживаше на бизнис забава во Будимпешта.

БЕГАЛЕЦОТ ГРУЕВСКИ УЖИВА СО ЗГОДНА БРИНЕТА НА БИЗНИС ЗАБАВА ВО БУДИМПЕШТА!

Унгарските новинари пред неколку недели го уловија Груевски како ужива во друштво на неколку мажи со чаша вино, на брод на...

Сара Фемина / 11 јули, 2019 20:01

Груевски по тајната средба во стан во Будимпешта заминал на забава на брод.

Еве колку тешко живее азилантот Груевски- се “ЖУРКА” во брод на Дунав!

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски и понатаму е на мета на унгарските новинари кои непрестајно го следат неговото...

Рејхан Бајрами / 10 јуни, 2019 11:39

Откако речиси цела вечер нашата претставничка Тамара Тодевска беше на врвот на табелата, одеднаш дојде до пресврт, по што победи Холандија, односно претставникот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Но едно е сигурно, да се прашуваше само публиката тоа не би било така.

Публиката не ја одбра Холандија за победник- ако се земеа предвид само гласовите од телеволтинг ќе победеше земја која не беше ниту во првите три!

Овогодинешното издание на Евровизија која се одржуваше во Тел Авив, може да се каже дека беше најнеизвесно до сега.  Откако...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2019 12:40

На почетокот Дилан сакаше да ја искористи Антониа за да стигне до нејзиниот татко, но се заљубува во неа.

Приказната на починатиот Лук Пери и Беверли Хилс 90210

Американската телевизиска и филмска ѕвезда Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, почина...

Сара Фемина / 4 март, 2019 20:32

Јелена Карлеуша повторно се погрижи за многу коментари по социјалните мрежи откако таа напиша една специјална порака

Карлеуша во свој стил му ја честиташе годишницата на својот сопруг

Популарата српска пејачка и ентертајнерка Јелена Кареуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, прославија 10 годишнина од бракот. Покрај...

Македонка Димкин / 1 јули, 2018 17:11

Атрактивната Северина повторно воодушевува со изгледот

Северина: Лажно мини здолниште и штикли од 10 центиметри што ги разубавуваат нозете

Асиметричните здолништа визуелно ги истенчуваат и издолжуваат нозете. Не е ни чудо што токму тие се задолжителен дел од плакарот...

Македонка Димкин / 12:29

Останати вести од Излегување

Откако речиси цела вечер нашата претставничка Тамара Тодевска беше на врвот на табелата, одеднаш дојде до пресврт, по што победи Холандија, односно претставникот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Но едно е сигурно, да се прашуваше само публиката тоа не би било така.

Публиката не ја одбра Холандија за победник- ако се земеа предвид само гласовите од телеволтинг ќе победеше земја која не беше ниту во првите три!

Овогодинешното издание на Евровизија која се одржуваше во Тел Авив, може да се каже...