Во продолжение ви го предлагаме краткиот вовед од авторите на филмот, а потоа и самиот документарец!

Документарен филм на МТВ за Бигорскиот Манастир

По повод великиот јубилеј на Свештената Бигорска Обител: 1000 години од нејзиното основање, Македонската телевизија подготви...

Стојче Бушин / 25 октомври, 2020 21:58

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“. На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот...

Сара Фемина / 5 јули, 2019 1:33

Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Катица Јанева го смени личниот опис кај шминкерот Дадар ?!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред нејзиното гостување во емисијата ,,Правда и неправда” на 1ТВ се нашминка...

Сара Фемина / 31 јануари, 2019 14:00

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин наречен интерферон, кој вообичаено...

Сара Фемина / 27 јануари, 2019 14:36

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја секој ќе посака да се врати . Секогаш...

Сара Фемина / 17 декември, 2018 16:33

Џвакањето мастики без шеќер, по оброците, ќе стимулира лачење на плунка, која има улога на природен детегрент и отстранува некои дамки од забите.

На овој начин се одржува белината на забите

Дали би се изненадиле кога би разбрале дека белото вино може да има полошо влијание врз вашите заби одошто црвеното? Познато...

Сара Фемина / 15 декември, 2018 20:34

Конференцијата „Профемина“ ќе го има своето второ издание на 30 ноември, во хотелот „Александар палас“

„Профемина„ со директни совети од лекари, за вашиот изглед повторно во Скопје!

„Профемина“ е регионална конференција, која се организира во повеќето земји каде што се издава магазинот „Убавина и здравје“....

admin@magazin / 24 ноември, 2018 20:47

Љубителите не остануваат рамнодушни на овие прекрасни раси на кучиња. Со својата убавина го освојуваат целиот свет.

Топ 5 најубави раси кучиња на светот

Овие прекрасни раси на кучиња се стари повеќе од 14 илјади години.Сите се посебни и мили на свој начин меѓутоа има и специјални...

Сара Фемина / 21 ноември, 2018 1:44

Останати вести од Убавина

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја...

Џвакањето мастики без шеќер, по оброците, ќе стимулира лачење на плунка, која има улога на природен детегрент и отстранува некои дамки од забите.

На овој начин се одржува белината на забите

Дали би се изненадиле кога би разбрале дека белото вино може да има полошо влијание...

Моника Белучи и покрај тоа што важи и понатака за секс симбол по светот, таа за себе изјавува дека скромноста е еден дел од нејзиниот успех.

Италијанската лепотица Моника Белучи ја открива тајната на својот изглед.

Во светот позната како господарка на убавината,Моника Белучи ја открива тајната на...

Имено во Македонија ретко во кој салон се прави вистинска масажа на косата, што е многу важно за циркулацијата на кожата на главата. инсистирајте на тоа.

Подигнете ја вашата самодоверба само со неколку совети!

Иако многу фризери препорачуваат дека косата најдобро е да се суши по природен пат,...