Со Холандија треба да одиграме како што го одигравме второто полувреме против Украина

Ангеловски: Во второто полувреме покажавме дека заслужено сме на ова Европско првенство

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од настапот на своите фудбалери во второто полувреме, вели дека така...

Македонка Димкин / 17 јуни, 2021 18:18

Македонија загуби со 2:1 од Украина во вториот меч на Европското првенство

Македонските Фудбалери загубија од тимот на Украина со 1:2

Македонија загуби со 2:1 од Украина во вториот меч на Европското првенство, во Букурешт. Украинците поведоа со головите на...

Македонка Димкин / 17:30

Претходно австријците постигнаа погодок со што остварија водство.

ПАНДЕВ ЈА ПОГОДИ МРЕЖАТА НА АВСТРИЈЦИТЕ: Резултатот е 1:1

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев во 28-мата минута од натпрварот меѓу Македонија и Австрија ја “погоди” мрежата...

Рејхан Бајрами / 13 јуни, 2021 18:35

Во одбраната се Висар Муслиу, Дарко Велковски, Стефан Ристовски и Езѓан Алиоски. Средниот ред ќе го сочинуваат Аријан Адеми, Бобан Николов, Енис Барди и Елиф Елмас. „Најистурени“ ќе бидат Горан Пандев и Александар Трајковски.

АНГЕЛОВСКИ ГО ОДРЕДИ ПОЧЕТНИОТ СОСТАВ ЗА ДУЕЛОТ СО АВСТРИЈА

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски одлучи со кои единаесетмина ќе го почне натпреварот...

Перо Милчин / 17:30

Во романскиот главен град вчера се случи библиски потоп, поради што беше пролонгиран дури и тренингот на нашите фудбалери, а и денеска временските услови, барем до сега, се идентични.

РОМАНЦИТЕ ВО ТРАНС: Македонците се луди, пеат и играат на пороен дожд (ФОТО+ВИДЕО)

Романските новинари во суперлативи пишуваат за македонската навивачка фаланга, потенцирајќи дека тие уште синоќа ја освоиле...

Сара Фемина / 16:33

Напред момци, цела држава навива за вас, напиша Заев!

Заев, Османи и Бектеши слетаа во Букурешт да навиваат за македонските фудбалери

Доаѓаме за да ги поддржиме македонските репрезентативци. Заедно сме посилни, само сплотени можеме да успееме, напиша на социјалните...

Перо Милчин / 16:26

Соиграчите на Ериксен се во шок откако фудбалерот на Интер загуби свест, па дел од нив почнаа и да плачат затоа што нивниот сонародник е во несвест и медицинските лица го изнесоа надвор од теренот.

Данскиот фудбалер Ериксен колабира за време на напреварот со Финска

Потресни сцени беа забележани на натпреварот меѓу Данска и Финска, откако фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен загуби...

Рејхан Бајрами / 12 јуни, 2021 20:06

Ние ќе бидеме заедно со нив и заедно со многубројните фанови и целокупната јавност и од срце ќе ги бодриме. Истовремено веруваме, се надеваме и посакуваме дека нашите фудбалери со својата игра и залагање ќе не исполнат со радост и гордост”.

Обраќање на Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија

Обраќање на Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија  “А, таква беше годината. Некои ќе кажат...

Перо Милчин / 9:42

Останати вести од Фудбал

Во романскиот главен град вчера се случи библиски потоп, поради што беше пролонгиран дури и тренингот на нашите фудбалери, а и денеска временските услови, барем до сега, се идентични.

РОМАНЦИТЕ ВО ТРАНС: Македонците се луди, пеат и играат на пороен дожд (ФОТО+ВИДЕО)

Романските новинари во суперлативи пишуваат за македонската навивачка фаланга, потенцирајќи...

Соиграчите на Ериксен се во шок откако фудбалерот на Интер загуби свест, па дел од нив почнаа и да плачат затоа што нивниот сонародник е во несвест и медицинските лица го изнесоа надвор од теренот.

Данскиот фудбалер Ериксен колабира за време на напреварот со Финска

Потресни сцени беа забележани на натпреварот меѓу Данска и Финска, откако фудбалерот...

Ние ќе бидеме заедно со нив и заедно со многубројните фанови и целокупната јавност и од срце ќе ги бодриме. Истовремено веруваме, се надеваме и посакуваме дека нашите фудбалери со својата игра и залагање ќе не исполнат со радост и гордост”.

Обраќање на Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија

Обраќање на Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија  “А,...

Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките ќе ги поминат во Букурешт каде што ќе ги одиграат и првите два натпревари од континенталниот шампионат.

Македонија на Еуро 2020: Фудбалерите од денеска во Букурешт

Фудбалерите избрани од селекторот Ангеловски последните пет дена од подготовките...

Пандев, Елмас и Ангеловски се воодушевени од условите и опременоста на центарот. Нивниот успех и кондицијата и во следниот период ќе се оплеменуваат токму овде.

ПАНДЕВ, ЕЛМАС И АНГЕЛОВСКИ ВО НАЈДОБИОТ ПРЕМИУМ ЦЕНТАР НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“- ОВА Е ЕВРОПСКО

  Фудбалската еуфорија кулминира пред стартот на Европското првенство, а спортскиот...

Како претседател на Фудбалската федерација на Македонија чувствувам обврска да се обратам до фудбалското семејство во врска со промоцијата на новиот дрес на македонската репрезентација за Европското првенство.

Сејдини: На Европското првенство ќе играме со досегашните дресови

Муамед Сејдини – претседател на Фудбалска федерација на Македонија „Драги навивачи...

Еминентниот спортски сајт „Goal.com“ преку социјалните мрежи постави неколку фотографии од овој меч, изразувајќи го неверувањето дека 65-та селекција на ФИФА ранг-листата ја победи светската велесила Германија.

(ФОТО) Светските медиуми во шок по победата на Македонија над Германија!

Голема победа остварија македонските фудбалери во квалификациите за СП во Катар. Совладан...