Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар во групната фаза од ЕХФ лигата на шампионите во ЛШ, против Порто од Португалија продажбата на сезонските билети за сезоната 2019/2020, годинава ќе почне во среда, 7 август и ќе трае до 9 септември 2019.

Утре започнува продажбата на сезонски билети за мечевите на РК Вардар

Продажбата на сезонските билети и годинава ќе се реализираат во две фази, и тоа од 7 до 21 август следи приоритетната продажба...

Катерина Крстиќ / 6 август, 2019 21:57

Триесетте милиони денари ќе бидат доделени за освоената титула на Р.К.Вардар кој по втор пат стана Европски шампион во ракомет.

Владата ќе додели 30 милиони денари награда за Р.К. Вардар

На денешната 141 седница Владата донесе одлука да бидат доделени 30 милиони денари на Ракометниот клуб,европскиот првак,  Вардар....

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2019 0:44

Македонскиот репрезентативец ќе игра на позицијата на лево  крило а потпиша двегодишен договор со Р.К.Вардар и ќе му биде замена на Тимур Дибиров во новата сезона.

Ново засилување во Р.К Вардар- ова е замената за Дибиров

21 годишниот Димитар Димитриоски, e новиот ракометар кој ќе го облече дресот на црвено црните шампиони. Димитар е новиот член...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2019 17:50

Двојниот европски првак сериозно се подготвува за новата сезона каде повторно ќе игра на три фронта, во лигата на шампионите, во СЕХА лигата и во плејофот во домашното првенство.

ВАРДАР ДОБИ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА: Атман- Вардар е мој нов клуб, се надевам ќе се вратам „во живот“!

Двајца руски репрезентативци, Сергеј Горпишин и Павел Атман во следните две сезони ќе бидат дел од шампионскиот тим на Вардар. Европскиот...

Перо Милчин / 21 јуни, 2019 16:35

Митревски делуваше фокусирано, а Никола Маркоски од контра напад го донесе нашето прво водство (11-10). Со двата гола на Пешевски првиот дел го завршивме во наша полза со 13-11.

МАКЕДОНИЈА ЈА ЗБРИША ГРЦИЈА и го освои првото место!

Македонската ракометна репрезентација ја оствари целта, ја совлада Грција во Струмица со 27-23 (13-11) и го освои првото место...

Перо Милчин / 16 јуни, 2019 19:58

Следеше одлична одбрана и благодарение на реализациите на Стоилов и Маџовски во 14. минута се одлепивме на +4.

МАКЕДОНИЈА ЈА ЗБРИША ТУРЦИЈА И СЕ КВАЛИФИКУВА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО!

Македонската ракометна репрезентација победи во Ескишехир против Турција со 25:26 (13:11) и се квалификува на Европското првенство...

Перо Милчин / 12 јуни, 2019 20:29

Иако без искуство зачекори меѓу диреците, а уште на првиот меч против Монпелје на гости на воведниот меч сезонава блескаше и најави големи работи и за него и за Вардар.

ЕМОТИВНО МИЛОСАВЉЕВ: „Многу ми е тешко што си одам од ВАРДАР – Македонци драги разберете ме!

Дојде како тотален анонимус за да го замени „Арпад Велики“ на голот на Вардар, а за една сезона српскиот октопод Дејан Милосављев...

Рејхан Бајрами / 5 јуни, 2019 18:38

Останати вести од Ракомет

Двојниот европски првак сериозно се подготвува за новата сезона каде повторно ќе игра на три фронта, во лигата на шампионите, во СЕХА лигата и во плејофот во домашното првенство.

ВАРДАР ДОБИ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА: Атман- Вардар е мој нов клуб, се надевам ќе се вратам „во живот“!

Двајца руски репрезентативци, Сергеј Горпишин и Павел Атман во следните две сезони...

Митревски делуваше фокусирано, а Никола Маркоски од контра напад го донесе нашето прво водство (11-10). Со двата гола на Пешевски првиот дел го завршивме во наша полза со 13-11.

МАКЕДОНИЈА ЈА ЗБРИША ГРЦИЈА и го освои првото место!

Македонската ракометна репрезентација ја оствари целта, ја совлада Грција во Струмица...

Иако без искуство зачекори меѓу диреците, а уште на првиот меч против Монпелје на гости на воведниот меч сезонава блескаше и најави големи работи и за него и за Вардар.

ЕМОТИВНО МИЛОСАВЉЕВ: „Многу ми е тешко што си одам од ВАРДАР – Македонци драги разберете ме!

Дојде како тотален анонимус за да го замени „Арпад Велики“ на голот на Вардар, а за...

Тој на својот профил упати благодарност до својот клуб со кој успеа по втор пат да се радува на титулата европски шампион, до комитите за кои вели дека никогаш не ги оставиле и за целиот Балкан и Македонија.

Стоилов со емотивна порака на Фејсбук: Од срце ви благодарам, ова е за сите вас

Капитенот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов по вчерашниот...

Рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров, по се излгеда ќе остане во Вардар во следната сезона. Вардар викендов стигна до втората европска круна откако во финалето го совлада унгарски Веспрем (27-24).

ОДЛИЧНА ВЕСТ: Дебиров останува во Вардар, а Скубе откри што направил Самсоненко пред фајнлфорот во Келн

Уште една одлична вест доаѓа од ракометниот Клуб Вардар, во тимот останува најдобриот...

Овие момци од се срце навива за Вардар иако тоа не е нивни клуб и доаѓаат од Србија.„ Радувај се Македонијо“, „Вардар гордост македонска“, постојано повторуваа Сретен и Стеван.

Стеван и Сретен пресреќни: Ова го можат само Македонците , прославата на Вардар ќе ја памтиме цел живот

Со ракометарите заедно во Скопје, дојдоа и коментаторите Сретен Рашковиќ и Стеван...