Оваа колекција беше спроведена за време на карантин и се состои од вкупно 20 модели, двојно помалку во споредба со околу 40 прикажани минатата сезона.

Викторија Бекам направи фармерки за кои полуде целиот свет: Удобни кои прилегаат на секоја жена(ФОТО)

Деновиве во Лондон се одржа модната недела, а во согласност со целата година, повеќето модни ревии и колекции се прикажуваат...

admin@magazin / 27 септември, 2020 0:53

Најголема заплена на дрога во Костарика.

Најголема заплена на дрога во историјата на Костарика: Запленети повеќе од 5 тони кокаин(видео)

Претставници на Костарика соопштија дека заплениле повеќе од пет тони кокаин, најголема ваква заплена во централноамериканската...

Владо Марин / 17 февруари, 2020 9:57

Останати вести од Есен / Зима