И понатаму поради зголемената влажност во воздухот очекуваме доста спарно и мачно време.

АФРИКАНСКИ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА: Почетокот на јули носи високи температури!

Африкански бран и претежно стабилно, суво и сончево време ни носи почетокот на новиот месец кој што ни следува, односно месец...

Сара Фемина / 26 јуни, 2019 16:26

Тоа што нема ова заробено Рускоска обвинителство да го процесуира, ќе го процесуира обвинителство кое ќе биде ослободено од стегите на Заев и власта во заминување

СТОИЛКОВСКИ: “До кога обвинителството при уши ќе се прави глуво, а при очи слепо за случајот со Курто„

Градоначалникот пулен на Заев кој тепа, навредува и омаловажува граѓанин во својот кабинет, го штити Заев кој што молчи за...

Перо Милчин / 25 јуни, 2019 13:40

Процесите, како што се наведува, засега се поинтензивни во источниот и југоисточниот дел од котлината, но во наредниот час можно е да биде зафатена и целата територија на главниот град.

Големо невреме во Скопје

Големо невреме го зафати главниот град, но и некои градови низ земјава. И денеска имаме нестабило време низ Македонија Нестабилно...

Валерија Петрова / 24 јуни, 2019 16:04

Локално поради многу загреаната атмосфера ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силни грмежи, силен ветер како и појава на град.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ЌЕ ГО ЗАФАТИ ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Невремето се движи кон Македонија!

Нестабилно време проследено со врнежи и грмежи ќе го зафати целиот Балкан. Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи,...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 8:43

Според најавите на УХМР од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

УХМР со вонредна прогноза – подгответе се!

Метеролозите повторно најавуваат променливо нестабилно време. Според најавите на УХМР од утре и во наредните денови во попладневните...

Валерија Петрова / 22 јуни, 2019 14:01

Јули ќе биде стабилен и ќе донесе пониски температури околу 30 степени и сончево време.

ДЕНЕС МНОГУ ВИСОК УВ ИНДЕКС: Еве какво време не очекува викендов!

Времето денес ќе биде сончево и топло, во југоисточните делови од земјата ќе дува слаб ветар. Денеска УВ индексот ќе изнесува...

Рејхан Бајрами / 9:00

Во недела времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува повремено засилен југозападен ветер особено во западните делови.

ПОЧНУВА ЛЕТОТО – подгответе се за пеколните температури!

Цела Македонија деновиве беше зафатена од пороен дожд, ветер и грмотевици, но метеролозите информираат дека од денска па...

Валерија Петрова / 21 јуни, 2019 9:51

Жителот кој  ja  испратил фотграфијата вели дека со овој проблем се соочуваат веќе долги години, тој исто така додава дека и покрај ветувањата од градоначалникот дека улицата ќе биде асфалтирана тоа не се случило. 

СРАМ ЗА 21 ВЕК: Невремето предизвика проблеми – жител на Волково вели ова не е прв пат

Силното невреме направи вистински проблем  во Општина Ѓорче Петров поточно на улицата 21 во Волково. До Сител пристигна...

Валерија Петрова / 20 јуни, 2019 19:45

Останати вести од Време

Според најавите на УХМР од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

УХМР со вонредна прогноза – подгответе се!

Метеролозите повторно најавуваат променливо нестабилно време. Според најавите на...

Во недела времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува повремено засилен југозападен ветер особено во западните делови.

ПОЧНУВА ЛЕТОТО – подгответе се за пеколните температури!

Цела Македонија деновиве беше зафатена од пороен дожд, ветер и грмотевици, но метеролозите...

Жителот кој  ja  испратил фотграфијата вели дека со овој проблем се соочуваат веќе долги години, тој исто така додава дека и покрај ветувањата од градоначалникот дека улицата ќе биде асфалтирана тоа не се случило. 

СРАМ ЗА 21 ВЕК: Невремето предизвика проблеми – жител на Волково вели ова не е прв пат

Силното невреме направи вистински проблем  во Општина Ѓорче Петров поточно на улицата...

На ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија на која се гледа кај надвозникот на булеварот Србија има река вода, едвај возчите успеале да ја поминат улицата.

Неготино под вода, а во Скопје возачите едвај поминуваат, од сабота нов пресврт

Големо невреме попладнево ја зафати речиси цела Македонија. Пороен дожд со грмотевици...

Поројниот дожд што попладнево го зафати Куманово предизвика проблеми во повеќе населби во градот. Според првичните информации од Регионалниот центар за управување со кризи, поплавени се куќи во населбата „Перо Чичо“ и во селото Доброшане, како и подрумски простории, гаражи и дворови зад гимназијата и на дел од булеварите.

Куманово под вода – поплавени куќи подрумски простории, гаражи и булевари

Најавуваното време денеска ја зафати речсии цела Македонија. Во Куманово ситуацијата...

Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна воздушна маса која услови силно невреме проследено со пороен дожд, силни електрични празнења,

ПО ПЕКОЛОТ ,НОВИ ШОКОВИ: Град во Кичево, а во Струга летаа покриви и бандери

Како што најавија метеролозите вчера попладне имаше големо невреме низ Македонија....

Доцна попладне во Дебар имаше невреме проследено со пороен дожд, грмежи и појава на град, се наведува во временската прогноза од УХМР.

МАКЕДОНИЈА ПОТОПЕНА ОД ДОЖД- Измерени рекорден број на врнежи!

Подрачјето на Струмица и Берово денеска беа зафатени од нестабилна воздушна маса,...