Готвевме, се дружевме и најважно, дониравме оброци за Здружението за хумано-општествен развој "Проект Среќа".

ВРЕДНИ ПОЛИТИЧАРИ: Царовска, Николовски и Лукаревска се натпреваруваа во готвење(ФОТО)

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски, директорката на УЈП Сања Лукаревска, потпретседателот на СДСМ Коста Петров...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 23:34

Лебот се подготвува со печење, парење или пржење на тесто кое претежно се состои од брашно и вода.

ДОМАШЕН ЛЕБ СО МАСЛИНКИ

Лебот може да се јаде сам,намачкан со путер, путер од кикиритки, маргарин, или сладок намаз како џем, желе, мармалад, мед, или...

Сара Фемина / 15 декември, 2019 21:48

Овие мали слатки чоколадни топчиња ќе ве натераат да мислите на нив додека не ги изедете до последно.

Рецепт: Божиќни лижавчиња готови за неколку минути

Престојните празници носат посебна еуфорија во домот. Секоја домаќинка сака трпезата да и изгледа беспрекорно а секако,...

Катерина Крстиќ / 5 декември, 2019 22:06

Останати вести од Рецепти

Во чинија ставете брашно заедно со пециовото, додајте шеќер, масло, и кисела вода. Се добро изедначете.

РУСКИТЕ КАПИ ЌЕ ВИ ГО ОЛЕСНАТ ПОСТОТ: Изменете го вкусот и ќе добиете ПОСЕН колач со неодолив ВКУС

Руските капи можат да бидат и посни, а се подготвуваат едноставно. Можете да уживате...

Како што би препорачале и нутриционистите јаболката е најдобро да ја консумирате свежа но може да направите превкусен и лесен есенски десерт од нив.

Најпопуларниот есенски рецепт: Печени полнети јаболки со орев, мед цимет

Нема ништо поубаво во есен од мирисот на печена јаболка со мед и цимет.Секако јаболкото...