43-годишната Трејси е познат светски инструктор,јаде мексиканска храна јаде секој ден и консумира здрави напитоци во секојдневниот живот.

Напиток за топење на килограмите кои го користат светските звезди

Ви го пишуваме рецептот за еден едноставен здрав и користен напиток кој ги топи килограмите. Трејси Андерсон е една од најпознатите...

Сара Фемина / 14 декември, 2018 20:42

Виски спаѓа помеѓу најдобрите лекови против болки. Но,внимавај те колку количина виски внесувате во организмот.

“Сируп од виски” – ја лечи болката во грлото

Настинката знае да биде многу здодевна, а многу од луѓето веднаш посегнуваат по лекови. Упорната кивавица и болка во грлото...

Сара Фемина / 13 декември, 2018 19:34

Ова се правилата кои морате да ги следите при исхраната, а покрај тоа што ќе загубите неколку килограми, зависно од вашиот метаболизам, ќе го исчистите телото од токсини.

Najефикасна диета од домати

Со овој црвен плод ќе го исчистите телото од токсини,а во себе содржи витамини А и Ц, калциум и ликопен, најмоќниот антиоксиданс...

Сара Фемина / 8 декември, 2018 9:28

Заштитете го вашиот организам со внесување на витамини. Нашето здравје на сите ни е потребно,тоа е составен дел од нашиот живот.

Зимски природен лек против сите болести – Сок од јаболка

Јаболката се многу корисни за добар сон исто така против хроничен умор на телото,висок притисок,вртоглавица,главоболка,болест...

Сара Фемина / 3 декември, 2018 22:45

Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима што немаат проблеми со оваа непријатна последица на вирусни или бактериски инфекции на дишните патишта.

Победи го грипот со природен лек, грипот може да биде фатален!

Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима што немаат проблеми со оваа непријатна...

Македонка Димкин / 26 ноември, 2018 16:17

Таа е неодолива и совршена и за родендени, но и секогаш кога сакате да пробате нешто поинакво.

Торта со бело чоколадо и печени лешници како спој за убавата вечер

Ова е највкусната торта од бело чоколадо која можете да ја направите во својот дом, а зимските празници се одличен повод за...

Македонка Димкин / 17 ноември, 2018 17:49

Останати вести од Рецепти

Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима што немаат проблеми со оваа непријатна последица на вирусни или бактериски инфекции на дишните патишта.

Победи го грипот со природен лек, грипот може да биде фатален!

Студеното време носи настинки, вируси и неизбежна кашлица. Ретки се луѓето во зима...

Ако сте од оние личности кои се грижат за тоа што го јадат, ќе ја обожавате оваа пица. Ова е здрав рецепт за пица која е здрава и посна и во која има многу зеленчук.

Традиционален рецепт за посна пица

Состојки: 1 праз 1 домат 1 пиперка 200 гр. шампињони Оригано Кечап Малку посен кашкавал Начин...