Меѓу демонстрантите имаше и попови, а на масовниот протест се извикуваа слогани и против Владата на Мицотакис, но и против новинарите.

Инциденти во Атина на протестот против вакцината и против задолжителната имунизација

Со инциденти меѓу полицијата и демонстрантите, со молотови коктели, солзавец и топови со вода, заврши протестот пред грчкиот...

Владо Марин / 30 август, 2021 5:11

Инцидентот се случил еден час по полноќ и бил формиран истражен тим, пренесува порталот Балкан веб.

Втор инцидент во Албанија запалени 60 лежалки

На плажа во албанската приморска област Дримаде кај Дерми ноќеска изгореле 60 лежалки, а полицијата се сомнева дека пожарот...

Владо Марин / 28 јуни, 2021 11:11

Турските власти во претходните години неколку пати забрануваа Паради на гордоста.

Турската полиција со солзавец ја растури парадата на гордоста во Истанбул(ВИДЕО)

Турската полиција испука солзавец за да ги растера луѓето собрани на денешната Парада на гордоста во центарот на Истанбул,...

Владо Марин / 26 јуни, 2021 20:04

Хрватската амбасада во Сараево се наоѓа во канцелариска зграда во центарот на градот на Детскиот плоштад во Сараево.

ХРВАТСКАТА АМБАСАДА ОСТАНА БЕЗ ЗНАМЕТО НА ЕУ: Се трага по вандалите во Сараево!

Знамето на Европската унија поставено на фасадата на зградата на хрватската амбасада во Сараево беше отстрането и фрлено...

Мирко Бачиќ / 31 јануари, 2021 15:14

Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети првиот ден за кршење на полицискиот час, кој трае од 21:00 до 4:30 часот наутро, а 25 лица се уапсени за насилство за време на забраната за движење, објави АП.

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на вирусот корона(ВИДЕО)

За време на младинскиот протест на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија објект за тестирање на коронавирус...

Владо Марин / 24 јануари, 2021 14:41

Студентите кои се собраа во кампусот на Универзитетот Босфор скандираа „далеку од нашиот универзитет“.

СТУДЕНТИТЕ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈА ВО ИСТАНБУЛ: Не го сакаат ректорот назначен од Ердоган

Турската полиција денеска се судри во Истанбул со стотици студенти кои демонстрираа против одлуката на претседателот Реџеп...

Рејхан Бајрами / 4 јануари, 2021 20:39

Ремените беа завиткани околу опашката на авионот и влегоа во моторите, па „Ербас А320“ на колумбиската компанија мораше присилно да слета.

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Авион се судри со балон полн со пиротехника, принудно слета во Колумбија

Авион на колумбиската компанија „Авианса“ на лет од Орландо – Флорида, за малку ќе се срушеше над Богота поради судир...

Перо Милчин / 2 јануари, 2021 16:08

Од среда, Французите и граѓаните на Европската унија можат повторно да влезат во Франција од Велика Британија со негативен тест за вирусот корона, објави канцеларијата на францускиот премиер.

ХАОС НА ГРАНИЦА: Околу 10.000 камионџии чекаат да влезат од Велика Британија во Франција, се судрија со полицијата

Голем хаос се случи на границата меѓу Велика Британија и Франција која возачите со денови стојат заробени поради затворање...

Рејхан Бајрами / 23 декември, 2020 22:23

Останати вести од Инциденти

Полицијата денес објави дека повеќе од 3.600 лица биле казнети првиот ден за кршење на полицискиот час, кој трае од 21:00 до 4:30 часот наутро, а 25 лица се уапсени за насилство за време на забраната за движење, објави АП.

ХАОС ВО ХОЛАНДИЈА: Протести на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите го запалија објектот за тестирање на вирусот корона(ВИДЕО)

За време на младинскиот протест на првата ноќ на полицискиот час, демонстрантите запалија...

Студентите кои се собраа во кампусот на Универзитетот Босфор скандираа „далеку од нашиот универзитет“.

СТУДЕНТИТЕ СЕ СУДРИЈА СО ПОЛИЦИЈА ВО ИСТАНБУЛ: Не го сакаат ректорот назначен од Ердоган

Турската полиција денеска се судри во Истанбул со стотици студенти кои демонстрираа...

Ремените беа завиткани околу опашката на авионот и влегоа во моторите, па „Ербас А320“ на колумбиската компанија мораше присилно да слета.

ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА: Авион се судри со балон полн со пиротехника, принудно слета во Колумбија

Авион на колумбиската компанија „Авианса“ на лет од Орландо – Флорида, за малку...

Од среда, Французите и граѓаните на Европската унија можат повторно да влезат во Франција од Велика Британија со негативен тест за вирусот корона, објави канцеларијата на францускиот премиер.

ХАОС НА ГРАНИЦА: Околу 10.000 камионџии чекаат да влезат од Велика Британија во Франција, се судрија со полицијата

Голем хаос се случи на границата меѓу Велика Британија и Франција која возачите со...

Новинската агенција Анадолија објави дека пожарот избувнал кога експлодирало шише со кислород во одделот за интензивна нега во приватната универзитетска болница „Санко“ во Газиантеп.

ТРАГЕДИЈА: ПОЖАР ВО КОВИД БОЛНИЦА ВО ТУРЦИЈА- Најмалку 8 пациенти починале на интензивна нега!

Осум лица загинаа денеска во пожар што избувна на одделот за интензивна нега за лекување...

Покрај тоа, забрането е спиење надвор од куќата, можете да излезете само во случај на рекреација, училиште, работа или итни случаи, сите активности што не се потребни, како и фризерите се затворени, а на едно лице му е дозволено да се сретне со само едно друго лице отворен простор.

БРИТАНЦИТЕ ОГОРЧЕНИ: Уништен ни е Божиќ- протести по улиците, уапсени 155 лица во центарот на Лондон(ВИДЕО)

„Борис Џонсон го откажа Божиќ за милиони луѓе затоа што Лондон воведува построги мерки...

Тие исто така се обидоа да упаднат во владиниот комплекс каде е канцеларијата на премиерот Еди Рама, но полицијата ги растера со солзавец.

ТИРАНА КАКО БОЈНО ПОЛЕ: Слики од протестите од албанската престолнина го обиколија светот, сè започна со убиство на млад човек(ФОТО, ВИДЕО)

Стотици Албанци излегоа на улиците во Тирана во средата вечерта поради убиството на...

Интервентната полиција ги уапси двајцата, а едно од двете лица беше донесено насилно во полициската станица.

Уапсен државниот секретар во Хрватска: Лумпувал до доцна во ноќта во кафеана, се чека владина реакција

Ноќта помеѓу петокот и саботата, околу 00,35 часот, во центарот на Вуковар, полицијата...