За предизвиканиот пожар студентите се казнети со паричен износ од 13,5 милиони евра.

Двајца студенти запалија 1.000 хектари шума- Судот им одреди казна кои тешко ќе можат да ја платат!

Двајца италијански студенти кои предизвикаа голем шумски пожар во регионот на Комо, казнети се со паричен износ од 13,5 милиони...

Сара Фемина / 17 април, 2019 20:00

Непроценлива историја и култура ,,проголтана,, за неколку часа. Не успеа да се спаси Богородичната Црква во Париз!

(Видео) Падна и камбанаријата во Норт Дам

Падна камбанаријата на Богородичната Црква. Пожарникарите немоќни, нема да може да ја спасат Нотр Дам, која е во процес на...

Сања Кукиќ / 15 април, 2019 22:21

И по 40 години го стигна казната, полицијата во Австралија не се откажува од нерасчистените случаи

По 40 години, Австралиската полиција расветли убиство, убиецот зад решетки!

Полицијата од Нов Јужен Велс, Австралија, утрината го уапси Брус Џон Престон и го обвини за тројно убиство. Брус Џон Престон...

Сања Кукиќ / 12 април, 2019 17:46

Објавено видеото од тешка несреќа во тунел кај Макарска во која загина момче, другиот возач е во тешка состојба

Видео од судирот во тунелот кај Макарска во кој загина 24 момче

Хрватските медиуми ја објавија снимката од безбедносните камери во тунелот на автопататот кај Макарска. Страшна сообраќајна...

Сања Кукиќ / 9 април, 2019 13:35

19 год Ива загинала пред очите на другарите

Трагедија: 19 годишна девојка од Ниш паднала од зграда синмајќи видео за социјални мрежи

Зависноста од мобилните уреди била кобна за 19 годишната Ива од Ниш. Таа вчера го загуби животот, невнимавајќи каде стои за...

Сања Кукиќ / 7 април, 2019 17:30

(ВИДЕО)Експлозија од батерија полнач пеплоса автомобил и доведе во прашање 3 животи!

Мајка херој, во последен момент го спаси 5 месечното бебе!

Батерија BOXO за полнење на телефон предизвика експлозија на автомобил во Канбера, Австралија. За среќа храбрата мајка успеа...

Сања Кукиќ / 17:02

Останати вести од Инциденти

Израелската војска денеска соопшти дека околу 40.000 лица протестираа во Газа и биле наоружани со ножеви, експлозиви и гранати.

КРВАВО ВО ГАЗА: 40 илјади Палестинци направија хаос на границата со Израел- убиен тинејџер, повеќе од 200 ранети !

Еден палестински тинејџер денеска е убиен во Газа, а ранети се повеќе од 200 лица, додека...

Веднаш по овој немил инцидент полицијата веднаш реагираше и го уапси напаѓачот, кој се обиде да нападне грчкиот претседател, на „Денот на независноста„ на Грција.

(видео) Спречен атентат на Грчкиот претседател на „Денот на независноста„ на Грција !

На денешната свеченост на „Денот на независноста“ на Грција, Грчкиот претседател...