Митовски објави дека двајцата напаѓачи се познати кои цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо!

ФОТО: Палевски и Митовски од болница порачаа дека напаѓачите се познати: Цел ден чекале на улицата каде што живее Палчо

Фотографија од болничката соба во која е хоспитализиран Љупчо Палевски откако вчера на пладне беше нападнат пред неговиот...

Стојче Бушин / 18 септември, 2020 3:31

Упатувам и неизмерна благодарност за големата поддршка која Охрид и нашата држава ја добиваат од Европската Унија во сите сфери на општественото живеење.

Георгиевски: Амбасадорот Жбогар е еден најголемите пријатели на нашиот Охрид

Во мое лично име и во името на Општина Охрид сакам јавно да го поздравам Амбасадорот на ЕУ во Република Македонија, Самуел...

Стојче Бушин / 12 септември, 2020 9:34

-Со тоа ги зацврстивме државноста, темелите и безбедноста на нашата Македонија и го отворивме патот за европските стандарди да ги донесеме дома.

Димитров: Ми беше чест што како министер за надворешни работи бев дел од историскиот пробив со членството во НАТО

Во изминатиот мандат, ми беше чест што како министер за надворешни работи бев дел од историскиот пробив со членството во...

Стојче Бушин / 21 август, 2020 17:22

Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, па да и умре на Нина козата маму ви ебам македонче клето!

Саше политико: Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, ах македонче клето!

Новинарот Саше Ивановски Политико во врска со актуелната тема со која целата македонска јавност бара одговори од Министерката...

Стојче Бушин / 16 август, 2020 18:17

Ги охрабрувам колегите од сите партии да го следат овој чекор.

Николовски: Јас и Заев се откажавме од средствата за патни трошоци

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски преку социјалните мрежи информираше дека тој и лидерот на партијата, Зоран...

Стојче Бушин / 12 август, 2020 11:22

Прашалната форма „дали“ воопшто не гарантира амнестија за изнесените лаги, и само е уште еден доказ за лагите и етикетите, безидејноста и омразата.

Вице Заев: ВМРО ДПМНЕ да ги докаже тврдењата против мене

Братот на лидерот на СДСМ, Вице Заев, преку писмена реакција до јавноста, ги демантира денешните обвинувања од ВМРО ДПМНЕ. „По...

Стојче Бушин / 9 август, 2020 18:53

Златев вели дека нема да се откаже и правдата ќе ја бара ако треба и во Стразбур!

Златев: За правдата и за Македонија можете слободно да ме ставите во затвор!

Откако денес Основното јавно обвинителство објави дека ќе поднесе обвинение против новинарот Љупчо Златев затоа што објавил...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2020 18:53

Останати вести од Фејсбук

Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, па да и умре на Нина козата маму ви ебам македонче клето!

Саше политико: Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, ах македонче клето!

Новинарот Саше Ивановски Политико во врска со актуелната тема со која целата македонска...

Прашалната форма „дали“ воопшто не гарантира амнестија за изнесените лаги, и само е уште еден доказ за лагите и етикетите, безидејноста и омразата.

Вице Заев: ВМРО ДПМНЕ да ги докаже тврдењата против мене

Братот на лидерот на СДСМ, Вице Заев, преку писмена реакција до јавноста, ги демантира...

Неговиот коментар доаѓа откако Мицкоски денеска во во интервју за ТВ Сител, коментирајќи ги нападите од поранешни сопартијци и функционери, потенцира дека тоа се луѓе што му помагаат на Зоран Заев.

Мијалков до Мицкоски: Состави Влада или понеси одговорност

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијаков го...

Ех драги мои затунцанки бивши соборци. Муви имате уште за лапање. Скријте се таму и удавете се во својата пизма и завидл'к. Со задоволство ќе ви помогнеме 

Апасиев: Затоа ме мразат поише од Грујо!

  Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, кој e особено активен на социјалните мрежи,...

Никогаш не ја сфатив целта на таквиот став. Од една страна, поентата на граѓанскиот активизам е граѓанско учество во политичките процеси, а изборите во демократските општества се најелементарниот политички процес на директно граѓанско учество!

Богоевски: Апасиев нема да запре додека целата држава не му е под малото, фашистичко стопало

Без разлика на позитивните очекувања и довербата со која влеговме во коалицијата,...

Денеска во Росоман со претставници на бизнис секторот и со вработените во повеќе фирми разговаравме за справувањето со последиците од економската криза предизвикана од коронавирусот!

Филипче му измери температура на Заев: Имам температура 36,5

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче денеска беа во...