Рубин е вработен во Судот и реши јавно преку социјалната мрежа Фејсбук да објави дека е заразен од корона а воедно информираше дека моментално е хоспитализиран во прилепската болница.

Прилепчанецот Рубин вработен во суд се заразил од коронавирус додека бил на работа!

Рубин Лефтер од Прилеп е еден од совесните граѓани кои реши да сподели со своите најблиски, колегите и пријателите дека е...

Катерина Крстиќ / 3 април, 2020 0:11

Докторот аперилаше до Министерството за здравство и министерот Венко Филипче, да не се слушаат препораките на СЗО, туку да се започне со масовно тестирање на народот за Коронавирус бидејќи како што вели со сигурност има повеќе заразени од овој вирус а не само оние за кои веќе сме информирани.

Тројца од персоналот на болницата „Плодност“ позитивни на корона вирус !

Доктор Тасе, од болницата Плодност во Битола се огласи преку официјалниот Фејсбук профил на болницата и ја извести јавноста...

Катерина Крстиќ / 2 април, 2020 10:16

Откако Михаела се огласи на својот Фејсбук и министерот за здравство се заблагодари јавно што таа била совесна и за време на целото патување носела маска и ракавици, а и веднаш самоиницијатвно се пријавила на клиниката за инфективни болести.

Се чувствувам како најсреќниот човек на светот- младата Михаела од Скопје го победи Коронавирусот!

Младата Михаела Јаневска од Скопје е една од првите пациентки кои беа заболени од коронавирус во земјава.Таа се заблагодари...

Катерина Крстиќ / 1 април, 2020 22:25

Само еден единствен денар ако се утврди со ФАКТИ И ДОКАЗИ дека јас сум зел повеќе пари за извршената услуга јас сум спремен да одговарам во секое време.

По пресудата за затвор се огласи Џими од групата “Молика”: Битката продолжува, нема да ме скршите!

Вчера во случајот „Транспортер“ беа осудени поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и музичарот Џими Мицевски,...

Перо Милчин / 18:53

Да се направеше вистинско прогресивно оданочување а не фарста која потоа и ја поништивте ќе имаше пари за вакви ситуации.

НАЈЧЕВСКА ДО СДСМ: Да не крадевте и не вработувавте до бесвест, ќе имаше буџетот за вакви ситуации!

Мислам дека сепак некој треба да му каже на Заев дека во моментов не е никаков функционер во власта и може да зборува само...

Рејхан Бајрами / 16:16

Верувам дека г-н Панче Заев е човек во години и од почит кон него и кон семејството Заеви, овој пат нема да одговорам на овој коментар. Не можам да ги спречам другите да коментираат, но јас ќе се воздржам. Ќе чекам некој на г-н Панче Заев нешто да му објасни.

Таткото на Заев со недолични коментари до Героски: Во идната влада ќе ве предложиме за советник!

Новинарот и уредник на порталот Плусинфо кој преку своите колумни откри во јавноста за случајот Рекет, овој пат на својот...

Катерина Крстиќ / 31 март, 2020 10:12

Во последните 60 дена знам дека мојата релација на движење била Болница „Плодност“- дома и обратно (едната од другата раздалечени најмногу 300метри) и никаде на друго место.

Докторот од Битола, позитивен на коронавирус: Негативните коментари патуваат побрзо од вирусот

По позитивниот тест на коронавирусот, д-р Христијан Трпчевски, инаку специјалист по гинекологија и акушерство во Битола,...

Стојче Бушин / 29 март, 2020 12:38

Одамна ги заслуживме, неправедно ни беа ускратени и ова е одлично за Македонија. Ќе помогне многу во иднина. Таму ни е местото.

ГРУЕВСКИ: Честитки за членството во НАТО- ТАМУ НИ Е МЕСТОТО, ОВА Е ДЕЦЕНИСКА ОДЛУКА, ЗАСЛУЖИВМЕ!

Честитки за граѓаните на Македонија за членството во НАТО и одлуката за почеток на преговори за членство во ЕУ. И двете се...

Рејхан Бајрами / 28 март, 2020 13:16

Останати вести од Фејсбук

Да се направеше вистинско прогресивно оданочување а не фарста која потоа и ја поништивте ќе имаше пари за вакви ситуации.

НАЈЧЕВСКА ДО СДСМ: Да не крадевте и не вработувавте до бесвест, ќе имаше буџетот за вакви ситуации!

Мислам дека сепак некој треба да му каже на Заев дека во моментов не е никаков функционер...

Верувам дека г-н Панче Заев е човек во години и од почит кон него и кон семејството Заеви, овој пат нема да одговорам на овој коментар. Не можам да ги спречам другите да коментираат, но јас ќе се воздржам. Ќе чекам некој на г-н Панче Заев нешто да му објасни.

Таткото на Заев со недолични коментари до Героски: Во идната влада ќе ве предложиме за советник!

Новинарот и уредник на порталот Плусинфо кој преку своите колумни откри во јавноста...

Во последните 60 дена знам дека мојата релација на движење била Болница „Плодност“- дома и обратно (едната од другата раздалечени најмногу 300метри) и никаде на друго место.

Докторот од Битола, позитивен на коронавирус: Негативните коментари патуваат побрзо од вирусот

По позитивниот тест на коронавирусот, д-р Христијан Трпчевски, инаку специјалист...

Одамна ги заслуживме, неправедно ни беа ускратени и ова е одлично за Македонија. Ќе помогне многу во иднина. Таму ни е местото.

ГРУЕВСКИ: Честитки за членството во НАТО- ТАМУ НИ Е МЕСТОТО, ОВА Е ДЕЦЕНИСКА ОДЛУКА, ЗАСЛУЖИВМЕ!

Честитки за граѓаните на Македонија за членството во НАТО и одлуката за почеток на...

Со ова пратениците се откажуваат од пратеничкиот мандат и на нивно место треба да дојдат следните на избирачкиот список.

НАЈЧЕВСКА: Талат да престане лажно да се претставува како претседател на Собранието- сиктер неписмени едни

Ако Собранието не сака да заседава тогаш ни пратениците не треба да добиваат никакви...

Државата ќе вложи огромни средства за поддршка на стопанството, а поддршка очекуваме и од ММФ и Светска банка.

ЗАЕВ: Верувам дека успешно ќе ја пребродиме економската криза предизвикана од коронавирусот

Верувам дека успешно ќе ја пребродиме економската криза предизвикана од коронавирусот,...

Се покажа дека вирусот Корона е многу брз а властите во светот се бавни, или барем побавни од вирусот. Згора на кризата од вирусот, се прикачи и кризата од нафтената војна меѓу Русија и Саудиска Арабија и двете кризи се споија во една, заедно со неколку претходно наталожени проблеми во глобалната економија кои и онака веќе 3-4 години најавуваат можна нова светска економска криза.

Груевски со критика до властите: Доцните речиси во се, во ваква ситуација треба да си многу брз и мудар!

Поранешниот премиер на државата Никола Груевски кој моментално е во бегство во Будимпешта...

Затоа јас ќе очекувам многу од оние кои во иднина би ги гласал. Корона ќе ни ги отвори на сите очите, и на политичарите ќе им требаат многу аргументи да го убедат гласачот.

БЕЛЕСКИ: После вирусот КОРОНА, на политичарите ќе им треба многу аргументи да ги убедат гласачите за подобра иднина

После завршувањето на пандемијата Covid 19 очекувањата од политичарите нема да бидат...