Во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, две горди македонски решија да направат песна за европскиот првак.

ВИДЕО: Европскиот првак Вардар доби нова песна, девојки растуривте!!!

Откако македонскиот ракометен шампион ја освои втората европска титула, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2019 21:41

Паркот Кеукенхоф се наоѓа во непосредна близина на Амстердам и е создаден во 1949 година

Погледнете како изгледа најголемиот цветен парк во светот- уживајте во магијата на боите

Март е месецот кога во Холандија цветаат најубавите лалиња. Ах, колку е прекрасна глетката во паркот Кеукенхоф,каде што...

Катерина Крстиќ / 14 март, 2019 0:43

Дамјан Димески е од Скопје и има само 16 години

ВИДЕО: Скопјанецот Дамјан со својот настап го остави без здив жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Со песните „Плавуша“ од Кичо Слабинац и „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески, нашиот Дамјан Димески успеа да ја освои...

Катерина Крстиќ / 5 март, 2019 10:50

Уште на самиот почеток на неговиот настап во првиот круг тој доби шест „да“ од членовите на жирито

ВИДЕО: Младиот Огнен повторно воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот скопјанец Огнен Здравковски повторно го воодушеви жирито во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со својот...

Данаил Михајловски / 27 септември, 2018 17:00

Првото Кино Кабаре ќе се реализира во Битола во период од два последователни викенди. Искористете ја шансата и пријавете се.

Битола повторно во центар на кино случувањата-стартува КиноБит

Здружението за граѓански активизам ФОРУМ 16 – Битола го објавува повикот за учесници на првото Кино Кабаре во Битола и...

Васко Белески / 15 септември, 2018 22:52

Мајкел е со македонско потекло и е на чекор да освои 1 милион долари

Македонецот кој со својот талент го освојува светот (ВИДЕО)

Дваесет и двегодишниот Мајкл Дамески, Македонец кој живеел во Австралија, синоќа стигна до финалето во познатото америкаснко...

admin@magazin / 8 септември, 2018 14:38

Ова е еден од последните скандали на Марадона

Марадона одлепи: Мртов пијан играше стриптиз на кровот од автомобилот! (ВИДЕО)

Според многумина најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона повторно се најде на удар на светската јавност...

admin@magazin / 3 септември, 2018 11:57

Новата песна е во малку поразличен стил од она што досега го слушаа неговите фанови

Ален го запали „Инстаграм“ – новата песна е веќе хит! (ВИДЕО)

Ексклузивецот на „Гранд“ продукција и миленик на балканската публика, Ален Хасановиќ ја пушти во етер својата најнова песна...

admin@magazin / 2 септември, 2018 17:16

Останати вести од Видео

Првото Кино Кабаре ќе се реализира во Битола во период од два последователни викенди. Искористете ја шансата и пријавете се.

Битола повторно во центар на кино случувањата-стартува КиноБит

Здружението за граѓански активизам ФОРУМ 16 – Битола го објавува повикот за учесници...