Лошо е чувството кога ќе се види како мајката го остава своето бебе. На снимката од сигурносните камери се гледа како го става своето штотуку роденото девојче во одводот. Тоа глутницата кучиња веднаш го забележаа и веднаш пријдоа и го извлекоа бебето на безбедно.

Мајка монструм го фрли бебето во одвод- погледнете како кучиња го спасија

Страшна глетка се случи во Индија, додека неговата мајка го оставила фрлено своето бебе, група улични кучиња му го спасиле...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2019 11:50

Имено жената беше жртва на насилство во главниот град Скопје, во непосредна близина на Пластичарската улица.

Инцидент кај Пластичарска улица: Жена физички нападната додека уништува автомобил(ВИДЕО)

Видео на кое се гледа како жена е жртва на насилство во Скопје, се рашири на социјалните мрежи. Имено жената беше жртва на...

Катерина Крстиќ / 25 јули, 2019 11:18

Во знак на благодарност и големиот успех по кој Македонија се уште е во еуфорија, две горди македонски решија да направат песна за европскиот првак.

ВИДЕО: Европскиот првак Вардар доби нова песна, девојки растуривте!!!

Откако македонскиот ракометен шампион ја освои втората европска титула, цела Македонија се крена на нозе и гордо ги пречека...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2019 21:41

Паркот Кеукенхоф се наоѓа во непосредна близина на Амстердам и е создаден во 1949 година

Погледнете како изгледа најголемиот цветен парк во светот- уживајте во магијата на боите

Март е месецот кога во Холандија цветаат најубавите лалиња. Ах, колку е прекрасна глетката во паркот Кеукенхоф,каде што...

Катерина Крстиќ / 14 март, 2019 0:43

Дамјан Димески е од Скопје и има само 16 години

ВИДЕО: Скопјанецот Дамјан со својот настап го остави без здив жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Со песните „Плавуша“ од Кичо Слабинац и „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески, нашиот Дамјан Димески успеа да ја освои...

Катерина Крстиќ / 5 март, 2019 10:50

Уште на самиот почеток на неговиот настап во првиот круг тој доби шест „да“ од членовите на жирито

ВИДЕО: Младиот Огнен повторно воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“

Младиот скопјанец Огнен Здравковски повторно го воодушеви жирито во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со својот...

Данаил Михајловски / 27 септември, 2018 17:00

Првото Кино Кабаре ќе се реализира во Битола во период од два последователни викенди. Искористете ја шансата и пријавете се.

Битола повторно во центар на кино случувањата-стартува КиноБит

Здружението за граѓански активизам ФОРУМ 16 – Битола го објавува повикот за учесници на првото Кино Кабаре во Битола и...

Васко Белески / 15 септември, 2018 22:52

Мајкел е со македонско потекло и е на чекор да освои 1 милион долари

Македонецот кој со својот талент го освојува светот (ВИДЕО)

Дваесет и двегодишниот Мајкл Дамески, Македонец кој живеел во Австралија, синоќа стигна до финалето во познатото америкаснко...

admin@magazin / 8 септември, 2018 14:38

Останати вести од Видео

Првото Кино Кабаре ќе се реализира во Битола во период од два последователни викенди. Искористете ја шансата и пријавете се.

Битола повторно во центар на кино случувањата-стартува КиноБит

Здружението за граѓански активизам ФОРУМ 16 – Битола го објавува повикот за учесници...