Инаку сопругата на Шумахер пред околу една недела испрати мистериозна порака со што ја замисли јавноста. 

“Никогаш нема да биде ист човек”- лекар ја откри вистината за Шумахер

Никола Акчари, кој е познат италијански неврохирург  ја состојбата на легендата во Формула 1, Михаел Шумахер. Надвор од...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 16:20

Хамилтон е британски возач во Формула 1, и успеа да го заземе врвот на листата најдобри спортисти организирано од полската новинарска агенција.

Луис Хамилтон прогласен за најдобар спортист во Европа

34- годишниот Луис Хамилтон ја доби титулата најдобар спортист во Европа во традиционалниот 62. по ред избор на новинарските...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 14:53

За третото место успеа да се избори Себастијан Фетел, за кого ова е прв подиум од почетокот на оваа сезона.

Луис Хамилтон повторно светски првак, го освои денешното Гран При на Кина !

Големата ѕвезда на Мерцедес, Луис Хамилтон го освои денешното Гран При на Кина, третиот круг од сезоната 2019 во Формула 1. Луис...

Сара Фемина / 14 април, 2019 14:50

Луис Хамилтон со уште една светска титула во формула 1. Неговата блескава кариера ја обележи уште една титула на тркачките стази во Абу Даби.

ТИТУЛА – Хамилтон повторно светски шампион во формула 1

Светскиот шампион и возач на мерцедес Луис Хамилтон повторно доминираше во Абу Даби и победи денеска, во последната трка...

Сара Фемина / 25 ноември, 2018 17:05

Синот на седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер, Мик, ја забележа својата прва победа во европската Формула 3 на патеката „Спа“ во Белгија.

Синот на Михаел Шумахер, Мик Шумахер со прва победа!

Ни една патека Михаел Шумахер не го поврзува толку колку што го поврзува Circuit de Spa-Francorchamps, таканаречен “Ardennes rollercoaster”....

admin@magazin / 28 јули, 2018 21:49

Неговата „ненадејна„ смрт многу луѓе во Италија ја гледаат како крај на една ера.

Тажна вест: почина претседателот на Ферари, Серџио Марџионе(66)!

Долгогодишниот шеф на автомобилската индустрија Фиат, Крајслер и Ферари, Серџо Марџионе, е мртов, ова го изјави претставник...

Македонка Димкин / 25 јули, 2018 13:08

Останати вести од Формула

Синот на седумкратниот светски шампион во Формула 1 Михаел Шумахер, Мик, ја забележа својата прва победа во европската Формула 3 на патеката „Спа“ во Белгија.

Синот на Михаел Шумахер, Мик Шумахер со прва победа!

Ни една патека Михаел Шумахер не го поврзува толку колку што го поврзува Circuit de Spa-Francorchamps,...