Политичарката од Шведска е осудена на шест месечна казна затвор, поради сексуално искористување на мигрант од Авганистан.

СЕКС СКАНДАЛ : Шведска политичарка имала “секс” со мигрант од Авганистан

45-годишна шведска политичарка, член на социјалдемократската партија, во градот Алингсос во Шведска е осудена на шест месеци...

Сара Фемина / 25 декември, 2018 21:23

Долго време сте без партнер, но не и без желба за секс. Нормално е да ја имате, и добро е што е така. Лошо е ако таа желба ја потиснувате.

Играњето со „интимниот„ дел од нашето тело, е многу здраво!

Женскиот пол често велат дека немаат желба за секс бидејќи се премногу уморни и не се задоволни со својот физички изглед...

Сара Фемина / 6 декември, 2018 1:13

Потресна приказна: Предрасудите спрема Албанците сосема ми исчезнаа кога ми поклони SWAROVSKI алка!

Кој ги финансира Македонските девојки по скопските кафулиња?

Јас сум студентка од внатрешноста, бев одличен ученик во мојот град и верувајте немаше да стигнам таму каде што сум ако барем...

Сара Фемина / 15 ноември, 2018 13:23

Роналдо и адвокатот на Мајорга во јануари 2010 година потпишале договор според кој таа добила 325.000 евра за да не почне правна постапка.

Роналдо и платил на Мајорга за да молчи?

Германскиот магазин „Der Spiegel“ ја продолжува серијата текстови за Кристијано Роналдо објавувајќи уште еден компромитирачки...

Македонка Димкин / 8 октомври, 2018 14:45

Иако фетиш на прва ви звучи настрано и непријатно, сепак пред да се откажете, прочитајте до крај и можеби некои од овие предлози ќе ви дадат добра идеја

Настрани фетиши кои морате да ги пробате

Ако западнавте во сексуална монотонија, можеби фетишите всушност се она што ви e потребно. Иако фетиш на прва ви звучи настрано...

Данаил Михајловски / 5 октомври, 2018 17:00

Фактот дека мажот добива пристап до дел од женското тело кој бара неверојатна доверба, им дава фантастично чувство

Ова се вистинските причини зошто мажите сакаат анален секс

Ако и понатаму сте неодлучни во тоа да се предадете во неговата фантазија за анален секс, можеби овие причини зошто тој го...

Данаил Михајловски / 26 септември, 2018 15:44

Секоја жена треба да работи на тоа во спалната соба да се чувствува самоуверено

Жените добри во кревет ги прават овие три работи

Сексологот Лаура Берман која се залага за широка сексуална едукација, тврди дека секоја жена треба да работи на тоа во спалната...

Данаил Михајловски / 25 септември, 2018 16:20

Многу работи може да влијаат на квалитетниот сон, а меѓу нив е и сексот, односно зачестениот сексуален однос

Зачестениот секс може да го подобри квалитетот на сонот!

Освен што пружа добро чувство, сексуалниот однос може да влијае и на некои важни сегменти од вашиот живот. Една од најважните...

Данаил Михајловски / 22 септември, 2018 14:26

Останати вести од Секс

Иако фетиш на прва ви звучи настрано и непријатно, сепак пред да се откажете, прочитајте до крај и можеби некои од овие предлози ќе ви дадат добра идеја

Настрани фетиши кои морате да ги пробате

Ако западнавте во сексуална монотонија, можеби фетишите всушност се она што ви e потребно. Иако...