Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари за кофинансирање на концерти на балкански естрадни ѕвезди

Нема веќе ЦЕЦА на државен трошок, Охрид не дава повеќе општински пари!

Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари...

Македонка Димкин / 19 март, 2019 0:31

Aвтор на песната и аранжманот се на добро познатиот соработник на Лозановски, Лазар Цветковски додека пак текстот го напиша Магдалена Цветковска

ВИДЕО: Морници ќе ве полазат од емотивниот текст на новата песна на Лозановски

Момчето со прекрасен глас, кое на 23 март ќе ја собере својата многубројна публика во Вип Арената со почеток од 20:30 часот, на...

Катерина Крстиќ / 11 март, 2019 21:38

Во џез формацијата Сетстат, членуваат: Владан Дробицки – тромбон, Павел Дробицки -бас, Панче Бујуклиев -клавијатури, Гоце Наумов – тапани и Васко Бојаџиски – саксофон.

Kонцертна промоција на нов албум од „Сетстат“ во Станица 26

На 15ти март, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, закажана е концертна промоција на 9-от по ред албум „IX9“ на џез...

Македонка Димкин / 8 март, 2019 22:25

(ВИДЕО) Во пресрет на премиерната средба со македонската публика, славниот Андре Руи денеска испрати и специјален видео поздрав за своите фанови во Македонија,

Светската ѕвезда Андре Риу на концерт со Македонско девојче!

На 6-ти јуни 2019 во четврток и за прв пат во Македонија, концерт во живо на кој маестралниот холандски музичар ќе настапи со...

Македонка Димкин / 23 февруари, 2019 18:18

Концертот ќе биде со спектакуларна продукција, на ниво на светските концерти, информира „Авалон продукција“.

Голем концерт на Влатко Лозаноски на 23 март во Скопје

Голем концерт на Македонската музичка звезда Влатко Лозаноски во ВИП Арената во Борис Трајкоски на 23. март 2019 година. ВРЕМЕ...

Сара Фемина / 12 февруари, 2019 20:47

Стинг повторно во Скопје наредната година на 2 јули - 2019 година. Музичкиот спектакл ќе се одржи во арената "Филип Втори".

Британскиот музичар “Стинг” повторно во Македонија 2 јули – 2019

Авалон продукција повторно ќе го донесе Стинг во Скопје. На 2 јуни наредната година на „Филип Втори” арената ќе настапи...

Сара Фемина / 17 декември, 2018 19:07

Кога пејачката сфати што се случи, со рацете ги покриваше градите и продолжи да танцува

Ники Минаж на концерт ги покажа бујните гради! (ВИДЕО)

Популарната пејачка, Ники Минаж (35) на фестивалот “Made in America” во Филаделфија имаше енергичен настап на кој нејзиниот...

admin@magazin / 9:46

Останати вести од Концерти

Македонскиот уметник заедно со американскиот диџеј и симфониски оркестар настапи на отворањето на првиот фестивал на електронска музика „Echo Waves“ во Анаклија

Џијан Емин и Хуан Аткинс ја воодушевија публиката и во Грузија!

Музичкиот уметник, диригент и композитор Џијан Емин, на 23 август настапи на отворањето...