Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство од член 123 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик.

КРАВА ДРАМА ВО КАФЕАНА: Жена избоде маж, случајот пред обвинителството

Жената која избоде маж со нож во угостителски објкт во Неготино поради вознемирување, ќе се најде пред обвинителна клупа. Основното...

Весна Петровска / 3 јули, 2019 18:01

Интервју со младата талентирана пејачка Марија Спасовска

Марија Спасовска: Каде и да одам го носам македонското знаме

Од каде е Вашата љубов кон музиката? Дали имате музичари во семејството? -Од мала пеам, сакам да свирам. За прв пат на 4 години...

admin@magazin / 15 јуни, 2018 9:56