Посебно емотивен беше најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ.

Фото: Спектакуларен пречек на Ѓоковиќ, српските кошаркари и баскетџии во Белград Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои

Србија синоќа ги поздрави своите спортски херои, српската кошаркарска репрезентација која го освои сребрениот медал на...

Македонка Димкин / 13 септември, 2023 12:34

Она што се чинеше како невозможно по поразот од Украина и по дебаклот од Англија сега е реалност.

Македонија ја победи Малта со 2:0, шансите за второто место остануваат

Македонија повторно е во игра за второто место. Она што се чинеше како невозможно по поразот од Украина и по дебаклот од Англија...

admin@magazin / 9:20

Тој е фантастичен, и непредвидлив

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на УС Опен откако славеше со 3-2 во дуелот со сонародникот Ласло Џере.

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на УС Опен откако славеше со 3-2 во дуелот со сонародникот Ласло...

Македонка Димкин / 2 септември, 2023 15:08

Останати вести од Спорт

Родена сум во Франција и никогаш не живеев во поранешна Југославија. Тато многу брзо се вклопи како Французин. Јас сум Французинка во главата, а Србинка во срцето.

Француска тенисерка го поддржа Ѓоковиќ: И за мене Косово е Србија!

Француската тенисерка Кристина Младеновиќ го коментираше потегот на Новак Ѓоковиќ...