Српскиот тенисер ја завршува 2018 година како најдобар тенисер на светот. Повторно се искачи на врвот.

Новак Ѓоковиќ ја завршува 2018 година како прв на светот.

Новак Ѓоковиќ и покрај поразот од Александар Звернев во финалето на мастерот, тој оваа година ќе ја заврши како прв на АТП...

Сара Фемина / 19 ноември, 2018 23:33

Со триумфот на мечот кој траеше 3 часа и 19 минути, Србинот по трет пат се искачи на тронот на УС Опен

Ѓоковиќ се враќа кон врвот, по трет пат се искачи на тронот на УС Опен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои трофејот на Грен слемот во Њујорк. Тој ноќеска го победи Аргентинецот Хуан Мартин...

admin@magazin / 9:48

Дел Потро пласманот го обезбеди откако актуелниот најдобар тениер во светот Рафаел Надал му го предаде полуфиналниот натпревар

Ѓоковиќ и Дел Потро во финалето на УС Опен

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ ќе се соочи со Аргентинецот Хуан Мартин дел Потро во финалето на Ју-Ес опен. Дел Потро пласманот...

admin@magazin / 8 септември, 2018 11:30

Останати вести од Тенис