Меѓу месото најзастапено на трпезата било пилешкото. Годишно, покажуваат податоците, едно домаќинство консумира 44,8 килограми пилешко месо.

Што Македонците сакаат да јадат најмногу ?

Македонските граѓани најмногу консумираат леб, јајца, компири, млеко и безалкохолни пијалаци. Ова се најпопуларните продукти...

admin@magazin / 6 февруари, 2022 14:50

Ова бил омилениот колач на Тито и затоа на некои места не е само претседателски колач, туку ќе го најдете и како Титов колач:

Oва е омилениот колач на претседателот

Животот на Маршалот Јосип Броз Титот се уште е топ тема во регионот. Интересно е што малкумина знаат дека маршалот се опуштал...

Весна Петровска / 11 мај, 2019 13:08

Верувајте не ви е потребно многу време ниту мака, овие плескавици се прават експресно а се превскусни

Вкусен вегетаријански рецепт: Плескавици од тиквички

За оние кои не се љубители на месото овие вегетаријански плескавици се идеален рецепт за ручек. Верувајте не ви е потребно...

Катерина Крстиќ / 15 март, 2019 23:03

Во омилените јадења на министрите спаѓа свинското каре, при тоа што ќе се набави повеќе од еден тон квалитетно месо од овој тип.

Владата ќе јаде свежо месо за 40.000 евра. Ќе се јаде бифтек, прасечко месо и свински ребра

Владата распишала оглас за набавка на над шест тони свежо месо во вредност од 2.400.000 денари или околу 40 000 евра. Посебно за владата...

Перо Милчин / 22 јануари, 2019 12:19

Тиквиците се вкусен и здрав зеленчук што може да се подготви на разни начини

Потпечен компир со тиквици: Здрав ручек што лесно се подготвува

Неверојатно вкусно и лесно јадење што можете да го послужите како прилог, но и како главен оброк Потребни состојки: 700 грама...

Македонка Димкин / 1 јули, 2018 15:49

Останати вести од Кујна

Во омилените јадења на министрите спаѓа свинското каре, при тоа што ќе се набави повеќе од еден тон квалитетно месо од овој тип.

Владата ќе јаде свежо месо за 40.000 евра. Ќе се јаде бифтек, прасечко месо и свински ребра

Владата распишала оглас за набавка на над шест тони свежо месо во вредност од 2.400.000...