Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 13-ти...

Перо Милчин / 24 декември, 2020 12:24

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата „Тиквеш“ – „Смедеревка“ и „Розе“...

Владо Марин / 2 јули, 2020 22:58

Така, сега ќе ги почитувам сите традиционални обичаи “, откри Дарко Лазиќ.

Дарко Лазиќ се жени во јуни: Ова се деталите за свадбата за 800 гости, ќе трае два дена а музиката ќе биде ШОУ

Пејачот Дарко Лазиќ (28), кој има син Алексеј со својата свршеница, Марија Гагиќ, планира голема свадба. Церемонијата ќе се...

Мирко Бачиќ / 26 февруари, 2020 20:18

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ, денеска се заколнаа на вечна љубов во...

admin@magazin / 24 ноември, 2019 21:10

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска во хотелот Double...

admin@magazin / 3 ноември, 2019 15:16

Таа на својот Фејсбук профил објави фотографија со премиерот Зоран Заев, кој присуствувал на нејзината свадба.

ЗАЕВ НА СВАДБА КАЈ ПОЗНАТАТА МАКЕДОНСКА РАКОМЕТАРКА, ИВА СТОЈКОВСКА(фото)

Поранешната ракометарка Ива Стојковска, викендов се омажи за струмичанецот Даниел Пројковски. Екс ракометарката Ива Стојковска,...

admin@magazin / 17 септември, 2019 21:10

Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”.

ЛУМПУЈЕМО СВЕ ДО ЗОРЕ: Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат во кафеана со пури и алкохол(ВИДЕО)

Необично видео се појави на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива едно друштво поврзано со владејачката...

Рејхан Бајрами / 15 август, 2019 3:33

Присутни го доставија до редакцијата на „Економски Лидер“, прикажува каква забава организирал Вице Заев за изборната победа.

Жени чочек му играат на ВИЦЕ ЗАЕВ – Лумперај до зори во кафеана во Струмица!

Како што пишува лидер луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица, после победата на Стево Пендаровски на...

Рејхан Бајрами / 7 мај, 2019 19:43

Останати вести од Ресторан

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат...

Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”.

ЛУМПУЈЕМО СВЕ ДО ЗОРЕ: Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат во кафеана со пури и алкохол(ВИДЕО)

Необично видео се појави на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива...

Присутни го доставија до редакцијата на „Економски Лидер“, прикажува каква забава организирал Вице Заев за изборната победа.

Жени чочек му играат на ВИЦЕ ЗАЕВ – Лумперај до зори во кафеана во Струмица!

Како што пишува лидер луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица,...

Да не се збуниме уште на почетокот не се работи за Американскиот претседател Доналд Трамп, туку за неговата најмлада ќерка Тифани Трамп.

(видео) Трамп ја посети Србија, уживаше на Скадарлија

После посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Белград, еден член на семејството...

Гостилница во Охрид: Не разведувајте се од вашата жена само затоа што не знае да готви! Хранете се кај нас, а жената задржете ја како хоби!

Шовинистичка порака на мени во позната гостилница во Охрид

Познатата гостилница Неим, која се наоѓа на самиот почеток на старата чаршија во Охрид,...