Железничкиот сообраќај во прекин, воз удрил во одрони од карпа кај Велес, повредени нема

Товарен воз удрил во одрони од карпа кај Велес

Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко...

Сања Кукиќ / 29 јануари, 2019 19:07

И денеска откажани дел од летовите на скопскиот аеродром , информирајте се пред да тргнете на пат

Скопскиот аеродром единствен во Европа кој поради магла е нефункционален?

Се чини дека Македонија никогаш нема да го реши проблемот со маглата. И додека во европските метрополи се слетува и полетува...

Македонка Димкин / 24 декември, 2018 14:57

Возилото било управувано од 27-годишниот Н.Д од Куманово, кое пак удрило во 60-годишен пешак, кој исто така бил од Куманово, соопшти полицијата.

Во Куманово тешко повреден минувач на пешачки премин!

Во текот на вчерашниот ден во попладневните часови на крстосницата од регионалниот пат Куманово-Свети Николе и улицата 425...

Македонка Димкин / 22 декември, 2018 12:03

Синоќа во непосредна близина на населеното место Вашарејца синоќа во 20 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа две лица.

Повторно жртви на кобниот пат Битола – Прилеп!

Според информациите од СВР Битола, на регионалниот патен правец Битола-Прилеп, во непосредна близина на населеното место...

Македонка Димкин / 8 декември, 2018 12:31

По над три декади Битола со Грција повторно ќе биде поврзана со железничка пруга, Анѓушев и Сугарески ветуваат дека ќе е готова до Нова година, засега возови на повидок нема

Пругата Битола – Лерин наскоро во употреба, воз во некои подобри времиња

Поставени се шините на пругата од Битола до грчка граница, а до Нова година останува да се довршат другите делови околу...

Мирко Бачиќ / 22 ноември, 2018 7:50

Времето во Македонија е облачно со врнежи претежно од снег, а долж Повардарието главно од дожд или од дожд и снег. Врнежите се поинтензивни особено во јужните делови.

Хаос на патиштата во Македонија, власта спие?

Иако се очекуваше дека ќе дојде зима, сепак снегот практично ја блокираше  пола Македонија. Од вечерва, сообраќајот е во...

Македонка Димкин / 18 ноември, 2018 22:52

Во врска со најавен протест организиран од страна на Семакедонски национален конгрес што ќе биде одржан пред Сообрание на Р.Македонија утре, известуваме дека од 12 часот ќе биде воведен времен режим на сообраќај на улица 11-ти Октомври

Утре поради најавениот протест ќе биде блокиран сообраќајот пред и околу Собранието!

Поради протестот на Семакедонскиот национален конгрес, утре, 18 ноември, ќе биде блокиран сообраќајот на улиците пред...

Македонка Димкин / 17 ноември, 2018 20:31

Намалена видливост поради појава на магла во раните утрински часови од 100 – 150 метри има на патниот правец Скопје – Катланово

Напојувањето на тунелите Демир Капија – Смоквица од страна на Демир Капија, ќе биде исклучено

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Намалена видливост поради појава на магла во раните утрински...

Македонка Димкин / 12 ноември, 2018 10:32

Останати вести од Сообраќај

По над три декади Битола со Грција повторно ќе биде поврзана со железничка пруга, Анѓушев и Сугарески ветуваат дека ќе е готова до Нова година, засега возови на повидок нема

Пругата Битола – Лерин наскоро во употреба, воз во некои подобри времиња

Поставени се шините на пругата од Битола до грчка граница, а до Нова година останува...

Времето во Македонија е облачно со врнежи претежно од снег, а долж Повардарието главно од дожд или од дожд и снег. Врнежите се поинтензивни особено во јужните делови.

Хаос на патиштата во Македонија, власта спие?

Иако се очекуваше дека ќе дојде зима, сепак снегот практично ја блокираше  пола Македонија....

Во врска со најавен протест организиран од страна на Семакедонски национален конгрес што ќе биде одржан пред Сообрание на Р.Македонија утре, известуваме дека од 12 часот ќе биде воведен времен режим на сообраќај на улица 11-ти Октомври

Утре поради најавениот протест ќе биде блокиран сообраќајот пред и околу Собранието!

Поради протестот на Семакедонскиот национален конгрес, утре, 18 ноември, ќе биде...

Намалена видливост поради појава на магла во раните утрински часови од 100 – 150 метри има на патниот правец Скопје – Катланово

Напојувањето на тунелите Демир Капија – Смоквица од страна на Демир Капија, ќе биде исклучено

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Намалена видливост поради...

екипата на магазин.мк сведок на сообраќајна несреќа во близина на Куратица, прашањето не е кој е виновен, туку каде македонските возачи прават грешки во сообраќајот

На магистралниот пат Ресен – Охрид, сообраќајна несреќа, за малку избегнати и жртви

Екипата на магазин.мк беше сведок на голема сообраќајна несреќа која се случи во близина...

Незапамтена трагедија на автопатот Белград Ниш. Две сообраќајни несреќи на исто место, најмалку седум погинати и повеќе од 35 повредни и 40 уништени возила

Вонредна вест: Автопатот во Србија зеде и двајца животи на Македонски државјани!

Незапамтена трагедија на автопатот Белград Ниш. Две сообраќајни несреќи на исто место,...

"Србија воз" уште во јануари годинава ги известиле МЖ Транспорт дека во согласност со грчки "Tренос", донеле одлука за укинување на линијата поради економска неисплатливост

Од понеделник се укинува патничкиот воз Белград-Скопје-Солун

Патничката железничка линија Белград-Скопје-Солун од понеделник дефинитивно нема...