(Видео) Охриѓанецот Чеди Осман не заборава од каде доаѓа и не пропушта шанса да покаже колку е горд на Македонија.

Охрид му е во душата, НБА-играчот Чеди Осман повторно ја изрекламира Македонија

Иако игра за турската репрезентација, Македонија му е во срцето. Охриѓанецот Чеди Осман кој игра за Кливленд Кавалирс во...

Сања Кукиќ / 5 март, 2019 19:54

И додека многумина кои се со поинаква националост од Македонската, го потиснуваат македонското во себе, Охриѓанецот Чеди е ГОРД МАКЕДОНЕЦ!

(ФОТО) Чеди Осман на НБА Аll star ќе настапи со патики во боите на Македонија и Турција

Турскиот кошаркар Чеди Осман родум од  Охрид а настапува за тимот на Кливленд Кавалирс на НБА АLL стар мечот ќе настапи...

Македонка Димкин / 15 февруари, 2019 23:47

Синоќа Македонската кошаркарска федерација ги додели признанијата за најдобрите кошаркари во 2018 година.

Доделени признанијата за најдобри кошаркари во 2018

Македонската кошаркарска федерација синоќа ги додели признанијата за најдобрите во 2018 година.Свеченоста започна со признанието...

Сара Фемина / 25 декември, 2018 11:56

Уште еден негативно случување на граничниот премин "Јариње". Имено, целиот тим од Кошаркарскиот клуб Партизан беа спречени на граница,да влезат во Косово.

Забрана на Косово – Кошаркарите на Партизан не добија дозвола да влезат во Косово

Српскиот клуб Партизан се упати кон Косово да даде голема поддршка на своите сонародници, кои протестираат против мерките...

Сара Фемина / 4 декември, 2018 17:11