Мајката Прети Верма (27) изјави за „Хиндустан тајмс“ дека ги избрале овие имиња за да ги потсетуваат на тешките околности во кои добија две здрави деца. Сепак, додадоа дека ова не е конечна одлука и дека може ќе ја променат.

Близнаци родени во време на пандемијата добија имиња Корона и Ковид!

Иако пандемијата од Коронавирус не им донесе ништо добро на повеќето луѓе во светот, младите родители од Раипур централниот...

Катерина Крстиќ / 15:13

Тој преку својот „Инстаграм“ кажа дека има Ковид -19  и соопшти дека претходно две недели бил во Македонија каде се ракувал и фотографирал со многу луѓе.

Ѓорѓе Давид шокираше: „ Многу познати кријат дека имаат корона а лежат со мене во болница!“

Пред неколку дена на својот Инстаграм профил пејачот Ѓорѓе Давид објави дека е заразен од коронавирус и се наоѓа во болница. Ѓорѓе...

Катерина Крстиќ / 1 април, 2020 11:03

Овој ден го одбележува присуството на весели или други шеги, трикови и други практични шеги на различни пријатели, членови на семејството, наставници, соседи, колеги итн.

Денеска е 1 април – Светски ден на шегата

Денеска е први април, денот на шегата. Во најразлични земји од целиот свет, Денот на шегата секоја година се слави на 1 април....

Катерина Крстиќ / 10:48

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус. Ѓорѓе Давид...

Катерина Крстиќ / 26 март, 2020 19:47

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот наутро, часовникот ќе се помести...

Катерина Крстиќ / 24 март, 2020 12:06

Поточно, на фотографијата е прикажан лав како шета низ улиците на Москва, а напишано е дека ова е една од мерките преземени од Русија за борба против коронавирусите.

ВАКА ПУТИН ЈА БРАНИ РУСИЈА ОД КОРОНА: Лав се шета низ улиците во Москва- фотографијата ја виде цел свет!

Сајтот за социјални медиуми Твитер шири фотографија на која се тврди дека се од улиците во Москва. Поточно, на фотографијата...

Едмонд Бекири / 22 март, 2020 19:53

Тоа е стручен тим од првата линија на борба против вирусот Ковид-19.

Се за членовите на Кинескиот докторски тим: Еве кои се лекарите кои ќе и помогнат на Србија против корона вирусот!

Вчера во Србија пристигнаа шест медицински експерти од Кина за да и помогнат на Србија да се бори против новиот коронавирус. Тоа...

Мартин Попоски / 11:36

Останати вести од Забава

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека...

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот...

Поточно, на фотографијата е прикажан лав како шета низ улиците на Москва, а напишано е дека ова е една од мерките преземени од Русија за борба против коронавирусите.

ВАКА ПУТИН ЈА БРАНИ РУСИЈА ОД КОРОНА: Лав се шета низ улиците во Москва- фотографијата ја виде цел свет!

Сајтот за социјални медиуми Твитер шири фотографија на која се тврди дека се од улиците...

Во пролетта и сончевото време, првите расцветани дрвја и прекрасниот мирис од разнобојните цвеќиња ќе уживаме 92 дена, 17 часа и 54 минути, односно до 20 јуни 2020 во 23 часот и 43 минути, кога ќе почне летото.

Денеска е првиот ден од пролетта- доаѓаат многу сончеви денови исполнети со среќни

Рано пред зори, во 4 часот 49 минути и 37 секунди  стигна пролетта на северната хемисфера....

„Јас сум бремена и не знам што ќе се случи сега. Сè уште не можам да зборувам за тоа“, рече девојката на Даниел Ругани, а потоа додаде:

БРЕМЕНА СУМ И ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС- Вистински пекол за фудбалерот на Јувентус и неговата девојка!

Девојката на фудбалерот на Јувентус, кој прв се зарази со вирусот корона, убавата Микела...

Пејачката дојде од Хрватска за да го види своето дете кое има право да го гледа во вторник и четврток, но тоа не и успеа бидејќи Милан е во изолација со својот син заради коронавирусот.

Северина несовесно шетала низ Белград, полицијата ја однесе во само-изолација а потоа следувала драма пред домот на Милан!

Агонијата меѓу Северина Којиќ и таткото на нејзиниот син Милан Поповиќ продолжува. Пејачката...