Ефтов неговата кариера ја има започнато во осумдесеттите години како новинар во НИП Нова Македонија.

НОВИНАРОТ ВАСКО ЕФТОВ ДОБИ СИН!

Новинарот Васко Ефтов на социјалните мрежи сподели преубава вест за приновата во неговото семејство. Новинарот доби син...

Сара Фемина / 20 август, 2019 17:05

Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”.

ЛУМПУЈЕМО СВЕ ДО ЗОРЕ: Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат во кафеана со пури и алкохол(ВИДЕО)

Необично видео се појави на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива едно друштво поврзано со владејачката...

Рејхан Бајрами / 15 август, 2019 3:33

Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа...

Валерија Петрова / 12 август, 2019 13:24

Во Македонија и утре ќе биде екстремно топло, како што најавија метеролозите сме во фаза на портокалово ниво на опасност од топлото време. 

ФОТО НА ДЕНОТ: Елен се разладува во водите на Мавровското Езеро

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински свет. Интересна фотографија...

Валерија Петрова / 10 август, 2019 21:06

За жал за оние кои ќе сакаат да го набљудуваат метеорскиот дожд, присуството на речиси полна месечина во овие ноќи може да го попpечи нивното искуство.

Утре спектакл на небото – не пропуштајте!

Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи во ноќите помеѓу 11 и 13 август, пишува британски Express. За...

Валерија Петрова / 20:54

Таа постојано е интересна за медиумите, но во последно време беше актуелна веста дека таа се разведува од својот сопруг, и дека има ново момче, но пред камерите на „Бекстејџ“ таа реши да проговори и да ја каже вистината.

Елена Велевска конечно прозборе за својот брак- пејачката откри дали се разведува

Познатата македонска фолкерка, пејачката Елена Велевска конечно прозборе за својот брак. Таа постојано е интересна за медиумите,...

Катерина Крстиќ / 9 август, 2019 0:39

Таа пред Малта уживаше и се сончаше на грчките плажи. Дека неа не ја интересира политика и каква улога има нејзиниот татко тоа познава и по нејзините фотографии кои постојано ги објавува на социјалната мрежа Интаграм.

Неа не ја интересира политика: Ќерката на Заев ужива на Малта

Ќерката на премиерот Зоран Заев ужива со своето момче на Малта. Александа Заеваи нејзиното момче Иван Проданов уживаат во...

Валерија Петрова / 8 август, 2019 16:49

Инаку Дивна беше познат новинар и мајка на Јелена Карлеша. Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот стан на 61 година на 3ти март годинава. Ненадејната смрт ги потресе сите. 

Карлеуша остана без ништо: Пејачката нема да добие наследство од покојната мајка

По смртта на мајка си, познатата пејачка Јелена Карлеуша долго време беше во болка и голема тага. Фановите беа загрижени за...

Катерина Крстиќ / 2:10

Останати вести од Забава

За жал за оние кои ќе сакаат да го набљудуваат метеорскиот дожд, присуството на речиси полна месечина во овие ноќи може да го попpечи нивното искуство.

Утре спектакл на небото – не пропуштајте!

Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи во ноќите помеѓу...

Таа постојано е интересна за медиумите, но во последно време беше актуелна веста дека таа се разведува од својот сопруг, и дека има ново момче, но пред камерите на „Бекстејџ“ таа реши да проговори и да ја каже вистината.

Елена Велевска конечно прозборе за својот брак- пејачката откри дали се разведува

Познатата македонска фолкерка, пејачката Елена Велевска конечно прозборе за својот...

Таа пред Малта уживаше и се сончаше на грчките плажи. Дека неа не ја интересира политика и каква улога има нејзиниот татко тоа познава и по нејзините фотографии кои постојано ги објавува на социјалната мрежа Интаграм.

Неа не ја интересира политика: Ќерката на Заев ужива на Малта

Ќерката на премиерот Зоран Заев ужива со своето момче на Малта. Александа Заеваи нејзиното...

Инаку Дивна беше познат новинар и мајка на Јелена Карлеша. Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот стан на 61 година на 3ти март годинава. Ненадејната смрт ги потресе сите. 

Карлеуша остана без ништо: Пејачката нема да добие наследство од покојната мајка

По смртта на мајка си, познатата пејачка Јелена Карлеуша долго време беше во болка...

Обединета македонска дијаспора (ОМД) објави видео на кое може да се види и чуе една од најпознатите македонски песни „Македонско девојче“ во Солун.

ИЗВЕДБАТА ЌЕ ВЕ НАЕЖИ: „Македонско девојче“ се слуша и во Солун (ВИДЕО)

Македонската песна се слуша и до Солун, доказ за тоа е видеото кое го објави ОМД. Обединета...

Неколку инструменти кои вршат мерење, вклучувајќи и еден на метеоролошката станица сместена во највисокиот дел од централното подрачје на Гренланд, ретко може да се забележи покачување на температурата до 0 степени. Но, на 30 јули се случи нешто неочекувано, а температурата во тој дел од островот не само што ја достигна споменатата температура, туку и ја надмина истата.

Пекол на земјата, планетета се топи: На Алјаска температурата е 32 степени

На крајот на јули дојде до најголемо топење на Гренланд, тоа се неколку милијарди тони...

Некој би рекол дека Марко е блажен меѓу жените.

Марко Јариќ мислеше да биде блаѓен меѓу жените, но згреши: Кошаркарот имаше големи проблеми во Будва – најголем хаос направиле мајката и новата девојка

Славниот српски кошаркар Марко Јариќ за време на летниот одмор во Будва ги понесе неговата...

“Луѓето од градот не го разбираат тоа”, напишал Пеџа во описот. Стојаковиќ, кој не е “редовен” во медиумите поради неговиот живот,

ИМА МИЛИОНИ А ЧУВА ОВЦИ: Легендата на српската кошарка извршува земјоделски работи!

Српскиот кошаркар Предраг Стојаковиќ, сподели фотографија на социјалните мрежи на...