Четири девојчиња од хорот  на „Златно славејче“ напишаа и снимија песна за Влатко Илиевски, Ќе се потрудиме да го зачуваме твоето дело и никогаш да не бидеш заборавен!"

Четири славејчиња со песна за Влатко Илиевски- Со тебе пораснавме, а сега те нема!

Четири девојчиња од хорот  на „Златно славејче“ напишаа и снимија песна за Влатко Илиевски, пејачот и актер кој почина...

admin@magazin / 6 март, 2019 16:16

Малиот Љуба доаѓа од Белград и има само шест години а веќе технички и музикално пее како возрасен

Погледнете како шестгодишно дете, ја пее БАТО од Калиопи! (Видео)

Малиот Љуба доаѓа од Белград и има само шест години а веќе технички и музикално пее како возрасен. Љуба Станковиќ првпат се...

Македонка Димкин / 29 јануари, 2019 1:06

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара повторно се врати на музичката сцена

Тамара Тодевска го промовираше новиот сингл и видео запис (ВИДЕО)

По три години музичка пауза и денови посветени на мајчинството, Тамара Тодевска денес точно на пладне на Стоп ТВ, го промовираше...

admin@magazin / 5 септември, 2018 13:55

Дуа Липа (роденa на 22 август 1995 година во Лондон) е британскa пејачкa-текстописец со косовско-албански корени.

Музичка ѕвезда Дуа Липа наполни 23 години и прослави со најблиските на Ибица!

Пред некој ден дваесет и тригодишната Дуа Липа го прослави својот роденден на Ибица и се пофали на инстаграм дека славела...

Васко Белески / 26 август, 2018 14:51

Необјавениот албум „Secret place“ од 13 октомври ќе имаат можност да го слушнат сите обожаватели на Тоше

Нов постхумен албум на Тоше на 13 октомври

Од фондацијата „Тоше Проески“ го соопштија датумот на промоција на неговиот необјавен албум „Secret place“. Албумот кој што...

admin@magazin / 18 август, 2018 8:45

Останати вести од Поп