- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не е единствениот кој се најде зад решетки...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 6:56

Аца Лукас има нова девојка!

ХИТ ФОТКА: Ова е новата девојка на Аца Лукас- Фатална црнка го освои срцето на српкиот фолкер

Курир.рс дојде до сопственост на фотографии каде пејачот Аца Лукас ја гушка и ја гали нова вереница, поранешната девојка...

admin@magazin / 6 февруари, 2020 8:04

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку дена беше забележана во скопски локал...

admin@magazin / 3 ноември, 2019 21:29

Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, тоа ни на душман во сон нема да му падне

СКАНДАЛ : Градоначалник слави промена на име со полугола танчерка!

На социјалната мрежа Фејсбук осамна едно видео на кое се гледа како градоначалникот на „Ѓорче Петров„ Александар Наумоски...

Едмонд Бекири / 14 јануари, 2019 1:25

Митар Мириќ е познат српски фолк-пејач, кој е популарен ширум просторите на бивша Југославија

Омилената од Стефчо Јакимовски “Не може нам нико ништа“ за кафанска тепачка во Бјеловар

Настанот се случил минатиот викенд, во хрватскиот град Бјеловар, во ноќниот клуб “Тилт“. Гостите вечерта ги забавувал српскиот...

Данаил Михајловски / 13 декември, 2018 12:01