Токму тие се најновиот хит во светот, и се најактуелни во моментов кај згодните манекенки.

Земете здив и погледнете: Проѕирните панталони се новиот хит по кој полудеа секси манекенките (ФОТО)

Нема маж кој би останал без воздишка доколку види девојка во секси проѕирни панталони. Панталони кои станаа хит во светот Токму...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2019 11:22

Барбара е од Унгарија и веќе во неколку наврати настапуваше за модните ревии на Викторија Сикрет

Барбара е новата Адријана Лима,погледнете каква убавица е замената на најпознатиот модел

25-годишната убавица Барбара Палвин, е најновиот ангел во редовите Викторија Сикрет.Таа всушност влегува како замена на Адриjана...

Катерина Крстиќ / 23 март, 2019 14:13

Сивата боја се смета за неутрална, и на тој начин кралицата се смета дека е во прв план.

Кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон им одржаа лекција за мода на светскиот џет сет !

Британската Кралица Елизабета и војвотката од Кембрич Кејт Мидлтон, денеска го имаа своето прво заедничко појавување во...

Сара Фемина / 19 март, 2019 21:37

Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата "Мис на интернет" од Кларенс, како и "најубавите нозе на Данска" од списанието "Q" и " Година "од Екстра Бледет. 

Моделот Клаудија Романи со фудбалска судиска лиценца!

Клаудија Романи од Италија е познат Модел. Таа се појави повеќе пати на насловната страна како што е GQ  и Максим и во 2006...

Македонка Димкин / 20 јануари, 2019 0:06

Ви претставуваме неколку модни парчиња, кои никогаш не го изгубија својот стил и елеганција.

Облека која никогаш не излегува од мода

Класични шик парчиња на облека,се исплатлива инвестиција и сите години ќе имате загарантирана трендовска облека,која ќе...

Сара Фемина / 25 ноември, 2018 19:00

Меланија Трамп е прва жена на еден Американски претседател која за еден ден потрошила рекордни финансиски средства,во рамките на нејзината посета во Торонто.

Првата дама на САД за еден ден потрошила рекордни 174.000 долари за хотели и организација.

ПРВАТА ДАМА НА САД ПОТРОШИЛА РЕКОРДНИ 174.000 ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН НА ХОТЕЛСКИ СМЕШТАИ И ЛИЧНИ ЛУКСУЗНИ ПОТРЕБИ. Како што јавуваат...

Сара Фемина / 18 ноември, 2018 13:55

Останати вести од Мода

Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата "Мис на интернет" од Кларенс, како и "најубавите нозе на Данска" од списанието "Q" и " Година "од Екстра Бледет. 

Моделот Клаудија Романи со фудбалска судиска лиценца!

Клаудија Романи од Италија е познат Модел. Таа се појави повеќе пати на насловната...

Меланија Трамп е прва жена на еден Американски претседател која за еден ден потрошила рекордни финансиски средства,во рамките на нејзината посета во Торонто.

Првата дама на САД за еден ден потрошила рекордни 174.000 долари за хотели и организација.

ПРВАТА ДАМА НА САД ПОТРОШИЛА РЕКОРДНИ 174.000 ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН НА ХОТЕЛСКИ СМЕШТАИ И...

Создавајќи модерни градски ликови, жените од модата имаат тенденција да комбинираат облека од најновите трендови на модата

Уличната мода секоја година станува приоритет на модната индустрија.

Ова првенствено се должи на желбата на девојките да се чувствуваат стилски и удобно...