Никој не останува рамнодушен кога настапува „Танец“. Уште при првиот звук од зурлата, уште на првиот удар од тапанот и при првиот чекор на ороводецот ни заигруваат срцата, ни затреперува телото.

Седумдесет години „ТАНЕЦ“ – амбасадор на македонскиот фолклор насекаде низ светот!

„Танец“ — aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, основан во 1949 година. Со своето долгогодишно постоење, „Танец“...

Перо Милчин / 25 јуни, 2019 22:27

Актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на земјава, Перо Антиќ, и неговата сопруга Ружица, не се повеќе во бpaк.

ПУКНА ТИКВАТА: Се разведе македонскиот кошаркар Перо Антиќ!

Македонскиот актуелен претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија и поранешен кошаркар и член на македонската...

Сара Фемина / 16:56

Два черепи во заедничка гробница се откриени на археолошкиот локалитет Долченица. Овие денови археолозите пронајдоа нови артефакти.

Откриени два черепи во заедничка гробница на археолошкиот локалитет Долченица!

Новиот експресен пат Штип – Кочани откри богато археолошко наоѓалиште, пишува тв 24. Два черепи во заедничка гробница се откриени...

Рејхан Бајрами / 14:49

На видеото може да се забележи како куче од расата Питбул, гризе мало детенце.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Куче од расата Питбул изгриза мало дете

Страотно видео се појави на youtube на кое може да се види како куче гризе дете. На видеото може да се забележи како куче од...

Катерина Крстиќ / 21 јуни, 2019 15:06

Иако приказната е од Русија,пораката погодува директно во срце. Ова не би требало да се игнорира. Иван не смее да се заборави.

Срцето на малечкиот Иван престана да чука: Родителите го убија својот син!

Приказната е за Иван – но не само за него. Тоа е приказна за милиони деца како него, кои минуваат низ истиот ноќен кошмар ширум...

Перо Милчин / 12:30

Имено, последните истражувања покажале дека SIBO бактеријата ја имаат до 15 отсто од популацијата, а дел од нив мислат дека се здрави. Таа ја забавува работата на стомакот и цревата и расте во нив.

Надуен стомак, болки и гасови – можно е да ја имате оваа опасна бактерија без да сте свесни за тоа

Ако ви е сотмакот постојано надуен, имате гасови и проблеми, болки и тегоби, тогаш можно е да ја имате оваа опасна бактерија...

Валерија Петрова / 20 јуни, 2019 22:50

Иако веќе беше најавено дека Деа Ѓурѓевиќ во емисијата „Ново Утро„ официјално ќе се врати во Јули, популарната водителка ќе можете да ја гледате веќе од утре на програмата на РТВ Пинк.

КОНЕЧНО: Деа утре се враќа на малите екрани на ТВ ПИНК, прво интервју со Александар Вучиќ!

Една од омилените водителки во Србија, утре се враќа на ТВ ПИНК. Иако веќе беше најавено дека Деа Ѓурѓевиќ во емисијата „Ново...

Перо Милчин / 19 јуни, 2019 19:42

Сувата кожа која се лупи може да биде знак на хипотироидизам. Промените во изгледот и текстурата на кожата се поврзани со намалениот метаболизам, а тоа може да го намали потењето.

ЛЕК ЗА ШТИТНА ЖЛЕЗДА, лечење и симптоми!

Нервозни сте, се дебелеете и не можете да се концентрирате? Сето ова може да укажува на проблем со оваа мала жлезда во вратот. Тироидната...

Перо Милчин / 8:23

Останати вести од Живот

Иако приказната е од Русија,пораката погодува директно во срце. Ова не би требало да се игнорира. Иван не смее да се заборави.

Срцето на малечкиот Иван престана да чука: Родителите го убија својот син!

Приказната е за Иван – но не само за него. Тоа е приказна за милиони деца како него,...

Имено, последните истражувања покажале дека SIBO бактеријата ја имаат до 15 отсто од популацијата, а дел од нив мислат дека се здрави. Таа ја забавува работата на стомакот и цревата и расте во нив.

Надуен стомак, болки и гасови – можно е да ја имате оваа опасна бактерија без да сте свесни за тоа

Ако ви е сотмакот постојано надуен, имате гасови и проблеми, болки и тегоби, тогаш можно...

Иако веќе беше најавено дека Деа Ѓурѓевиќ во емисијата „Ново Утро„ официјално ќе се врати во Јули, популарната водителка ќе можете да ја гледате веќе од утре на програмата на РТВ Пинк.

КОНЕЧНО: Деа утре се враќа на малите екрани на ТВ ПИНК, прво интервју со Александар Вучиќ!

Една од омилените водителки во Србија, утре се враќа на ТВ ПИНК. Иако веќе беше најавено...

Сувата кожа која се лупи може да биде знак на хипотироидизам. Промените во изгледот и текстурата на кожата се поврзани со намалениот метаболизам, а тоа може да го намали потењето.

ЛЕК ЗА ШТИТНА ЖЛЕЗДА, лечење и симптоми!

Нервозни сте, се дебелеете и не можете да се концентрирате? Сето ова може да укажува...

Најчесто се јавува на возраст помеѓу 50-60 години, односно после менопаузата, но не се ретки и случаевите кога ова малигно заболување се среќава и кај многу помладата популација.

ТИВОК УБИЕЦ ВО ТЕЛОТО: ОВА СЕ СИМПТОМИ НА РАК НА ЈАЈНИЦИ – ЗАШТИТЕТЕ СЕ!

Ракот на овариумот или јајниците е многу често малигно заболување во нашата земја...

Фотографијата, како што се тврди, е од пикник со пријатели пред кобното тргнување на Делчев на пат кон Баница, серско, каде што загина на 4 мај 1903 година.

(фото) ПОСЛЕДНАТА ФОТОГРАФИЈА НА ДЕЛЧЕВ-Гоце на пикник со другари пред кобниот пат кон Баница?

Една ретка фотографија е објавена на социјалните мрежи, за која се тврди дека всушност...