Ларис Гајзер, новинар од Словенија или новинар Италија, човекот кој се занимава со геополитика. Дали е новинар на мафијата или пак на вистината

ОПАСНИОТ НОВИНАР ГАЈЗЕР : Снимките ги добив од Македонија(ВИДЕО)

Во вторникот започна судењето на аферата Рекет, а во вечерашната емисија “Во Центар” со Васко Ефтов, ексклузивно интервју...

Сара Фемина / 6 декември, 2019 1:32

Но секако ниту еден дом не смее да помине без прекрсната божиќна ѕвезда, или божиќното цвеќе кое внесува раскош во домот. 

Неколку трикови како да одгледувате Божиќна ѕвезда – најубавиот декор во домот!

Ова е периодот од годината кога новогодишната магија настапува во сечиј дом. Секако еуфоријата за празниците е присутна...

Катерина Крстиќ / 5 декември, 2019 22:24

Овие мали слатки чоколадни топчиња ќе ве натераат да мислите на нив додека не ги изедете до последно.

Рецепт: Божиќни лижавчиња готови за неколку минути

Престојните празници носат посебна еуфорија во домот. Секоја домаќинка сака трпезата да и изгледа беспрекорно а секако,...

Катерина Крстиќ / 22:06

Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа во Лондон, на 70-тиот самит на НАТО.  Сопругата...

Рејхан Бајрами / 21:12

Во чинија ставете брашно заедно со пециовото, додајте шеќер, масло, и кисела вода. Се добро изедначете.

РУСКИТЕ КАПИ ЌЕ ВИ ГО ОЛЕСНАТ ПОСТОТ: Изменете го вкусот и ќе добиете ПОСЕН колач со неодолив ВКУС

Руските капи можат да бидат и посни, а се подготвуваат едноставно. Можете да уживате во нив за време постот. Потребни сосотјки:...

Валерија Петрова / 18:00

Повторно ве мрзи да одите на тренинг? Размислете уште еднаш затоа што мора да бидете редовно активни, а тоа не е клучно само за добриот изглед туку и за вашата здравствена состојба. Хроничниот замор, слабост во мускулите, болки во грбот, чувство на слабост и малаксаност, можат да бидат предизвикани од физичка неактивност.

Постојано ви се спие? – Ова мора да го знаете

Зошто спијам по десет часа дневно, а и понатаму се чувствувам изморено?“ Константно ви се спие, на работа, на училишен час...

Валерија Петрова / 16:48

„Медена земја“ исто така вечерва ја освои и наградата за најдобар документарец на Здружението на филмски критичари на Њујорк.

„Медена земја“ го освои Њујорк: Документарецот најдобар филм за 2019 според „Њујорк Тајмс“

Според “Њујорк Тајмс”документарниот филм „Медена земја“, на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, е вброен меѓу најдобрите...

Сара Фемина / 4 декември, 2019 22:37

Главната состојка е лук-  една од  најздравите намирници кои  постојат. Тој помага кај висок и  низок притисок, покачен холестерол, срцев удар, слаба циркулација и  хронични  срцеви заболувања. Научно  е докажано  дека алицинот, активна состојка  во лукот може да има ефект на лек на ензими и  да го  снижи  високиот притисок.

ЕФИКАСНО: Еднаш годишно испијте го ова и нема да бидете болни

Уште пред 5000 години, еден тибетски монах  открил и  запишал рецепт за домашен напиток, кој  се зема еднаш  годишно и обезбедува ...

Валерија Петрова / 14:05

Останати вести од Живот

Во чинија ставете брашно заедно со пециовото, додајте шеќер, масло, и кисела вода. Се добро изедначете.

РУСКИТЕ КАПИ ЌЕ ВИ ГО ОЛЕСНАТ ПОСТОТ: Изменете го вкусот и ќе добиете ПОСЕН колач со неодолив ВКУС

Руските капи можат да бидат и посни, а се подготвуваат едноставно. Можете да уживате...

Повторно ве мрзи да одите на тренинг? Размислете уште еднаш затоа што мора да бидете редовно активни, а тоа не е клучно само за добриот изглед туку и за вашата здравствена состојба. Хроничниот замор, слабост во мускулите, болки во грбот, чувство на слабост и малаксаност, можат да бидат предизвикани од физичка неактивност.

Постојано ви се спие? – Ова мора да го знаете

Зошто спијам по десет часа дневно, а и понатаму се чувствувам изморено?“ Константно...

„Медена земја“ исто така вечерва ја освои и наградата за најдобар документарец на Здружението на филмски критичари на Њујорк.

„Медена земја“ го освои Њујорк: Документарецот најдобар филм за 2019 според „Њујорк Тајмс“

Според “Њујорк Тајмс”документарниот филм „Медена земја“, на Тамара Котевска...

Главната состојка е лук-  една од  најздравите намирници кои  постојат. Тој помага кај висок и  низок притисок, покачен холестерол, срцев удар, слаба циркулација и  хронични  срцеви заболувања. Научно  е докажано  дека алицинот, активна состојка  во лукот може да има ефект на лек на ензими и  да го  снижи  високиот притисок.

ЕФИКАСНО: Еднаш годишно испијте го ова и нема да бидете болни

Уште пред 5000 години, еден тибетски монах  открил и  запишал рецепт за домашен напиток,...

– Пред се, јас сум горда на своето дете. Мене не ми треба слава, мене сите ме знаат и тоа подолго од некои други.

СЕВЕРИНА : ОЧЕКУВАВ СЕ, НО ОВА НЕ – СЕГА НЕ МИ Е ПОВЕЌЕ СТРАВ, горда сум на своето дете

Пред неколку денови хрватската пејачка Северина Којиќ го изгуби спорот за старателство...

Тој искрено зборува за вербата во Бог и вели дека секој верник ќе биде помилуван од Бога како што тој  преку верата и  молитвата кон Бог успеал да се спаси од проблемите во кој бил.

Бил пред умирање, боледувал од тешка болест но се спасил со водата од Света Петка!

Оваа неверојатна приказна покажува дека Бог е секогаш тука да му помогне на секој верник...