Во инцидентот никој не бил повреден, а Борисов безбедно слетал јавува Спутнјик.

ДРАМА НАД СОФИЈА: Авионот на Борисов принудно слетал – Се расипа системот за слетување, пилотот со експресна реакција

Владиниот авион на Бугарија ФАЛКОН, со премиерот Бојко Борисов вчера морал принудно да слета во Софија, јавува агенцијата...

Сара Фемина / 16 ноември, 2019 21:54

Протестот на Твитер доаѓа неколку денови откако Пирзада најавила дека го напушта шоубизнисот поради 18+ фотографиите и снимките кои се појавија на интернет. Додека во Пакистан многумина ја обвиниле за непримерност, на социјалните мрежи добива поддршка од сите страни на светот.

(ФОТО+18)Експлицитни фотографии се појавија од поп ѕвездата – колешките објавуваат голи фотографии во знак на поддршка

На социјалните мрежи неодамна се појавија голи фотографии од пакистанската поп ѕвезда Раби Пирзада, а после големите реакции,...

Валерија Петрова / 15 ноември, 2019 18:17

Тој е на суд за злоупотреба и киднапирање на 11 жени и деца на возраст од 11 до 71 година. Тој ги извршил овие злосторства помеѓу 20 април и 5 мај годинава во повеќе градови. Мекејн беше фатен кога ја запознал мајката на двете деца, со која се возел до нејзината куќа, а потоа ја врзал за кревет.

УЖАС: СИЛУВАЛ БРАТЧЕ И СЕСТРИЧЕ ДОДЕКА МАЈКАТА БИЛА ВРЗАНА… СЛУШАЛА КАКО ВРИШТАТ: Манијакот после тоа киднапирал старица и тинејџерка и ги силувал во кола

За време на денешното судење на Американецот Џозеф Мекејн, осомничен е како сериски насилник, се дознало дека тој ја врзал...

Валерија Петрова / 14:36

„Ние го направивме ракетниот комплекс Тополи-М, сега „јарс’“, за различни типови бази: За стационарни и за мобилни и за железнички - има насекаде една ракета“, рече Соломонов во интервју за Национална одбрана.

Рускиот воз на смртта сега е уште поопасен: Инсталирана му е ракета која дофрла до Америка

Рускиот академик и генерален инструктор на московскиот институт за термичко инженерство, Јури Соломонов, рече дека во Русија...

Валерија Петрова / 14 ноември, 2019 17:34

Имено, фотографијата која ја објави полицијата, а на која се гледа како Ерика Хрт седи зад воланот без свест, со шприц во раката, ја обиколи планетата многу брзо и ги шокираше сите што ја видоа.

Снимките од мајката која се предозира пред своето бебе го згрози светот: Три години потоа Американката испрати нова порака

Приказната која стои зад ужасните фотографии од мајката која во 2016 година се предозираше во автомобил пред очите на своето...

Валерија Петрова / 13:56

Патничкиот авион се наоѓал на аеродромот кога избувнал пожар на левата страна од леталото, а сето тоа го забележаа камерите.

Драма во Египет: Се запали авион со 196 патници и членови на посадата пет минути по слетувањето

Авион Боинг 737 – 800 со 196 патници и членови на посадата се запалил пет минути по слетувањето на аеродромот во Шарм ел Шеик...

Валерија Петрова / 13 ноември, 2019 15:25

Оваа вест беше соопштена од министерот за економија на Грција Антонис Георгиадис, кој беше цитиран од водечката германска деловна публикација „Ханделсблат“.

И Грција го сака Фолксваген откако инвестицијата беше повлечена од Турција!

И Грција покажа интерес за изградба на фабриката за автомобили од германската компанија „Фолксваген“, откако беше повлечена...

Македонка Димкин / 1 ноември, 2019 23:56

Откако Еквадор го повлече азилот за основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж, тој беше ексресно уапсен!

Се спрема ликвидација на основачот на „ВИКИЛИКС„ Џулијан Асанж?

Известувачот на ОН за тортура, Нилс Мелцер оцени дека третманот  врз  основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, го загрозува...

Македонка Димкин / 23:38

Останати вести од Европа

Имено, фотографијата која ја објави полицијата, а на која се гледа како Ерика Хрт седи зад воланот без свест, со шприц во раката, ја обиколи планетата многу брзо и ги шокираше сите што ја видоа.

Снимките од мајката која се предозира пред своето бебе го згрози светот: Три години потоа Американката испрати нова порака

Приказната која стои зад ужасните фотографии од мајката која во 2016 година се предозираше...

Патничкиот авион се наоѓал на аеродромот кога избувнал пожар на левата страна од леталото, а сето тоа го забележаа камерите.

Драма во Египет: Се запали авион со 196 патници и членови на посадата пет минути по слетувањето

Авион Боинг 737 – 800 со 196 патници и членови на посадата се запалил пет минути по слетувањето...

Оваа вест беше соопштена од министерот за економија на Грција Антонис Георгиадис, кој беше цитиран од водечката германска деловна публикација „Ханделсблат“.

И Грција го сака Фолксваген откако инвестицијата беше повлечена од Турција!

И Грција покажа интерес за изградба на фабриката за автомобили од германската компанија...

Дел од закопаното богатство на Багдади веќе го нашле локалните ирански фармери.

СОРАБОТНИКОТ НА БАГДАДИ ОТКРИВА: Лидерот на џихадистите во пустина сокрил 25 милиони долари, а еве кој е прв до БОГАТСТВОТО

Абу Бакр ал Багдади, лидерот на Исламската држава, во иранска пустина сокрил богатство...

На вечерата присуствуваа претседателите на Србија, Црна Гора и Косово, Александар Вучиќ, Мило Ѓукановиќ и Хашим Тачи, премиерот на Македонија Зоран Заев и членови на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, Шефик Џаферовиќ и Жељко Комшиќ. Еди Рама не можеше да присуствува на вечерата поради обврски.

Вучиќ пред народот едно, а на забавата друго: Хашиме, Федерика сака да те бакне – српскиот претседател видно расположен!

На прошталната вечер во Брисел во чест на Федерика Могерини Во Брисел присуствуваа...

Ал-Мухаџир, наведуваат Курдите, му бил десна рака на лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади, пренесуваат британските медиуми.

НОВИ ДЕТАЛИ: БАГДАДИ СЕ КРИЕЛ ВО ВОЗИЛА СО ЗЕЛЕНЧУК, НО КЛУЧНИТЕ ИНФОРМАЦИИ ГИ ДАЛА ЕДНА ЖЕНА

Доналд Трамп вчера објави дека лидерот на ИСИС е ликвидиран.Денеска Курдската милиција...

Во претседателската трка, кандидатите исто така мора да добијат најмалку 50% од гласовите за да избегнат втор круг на изборите на 24 ноември.

Економист со татко Македонец од Скопје: Кој е човекот кој се кандидраше за претседател на Уругвај

На вчерашните избори во Уругвај имаме и наш, македонски кандидат за претседател на...