Концептното возило VISION AVRT ќе се прикаже и за прв пат во Европа во пресрет на Саемот за автомобили.

MERCEDES-BENZ во салонот во Женева 2020: Три AMG светски премиери и нови концепти

Штутгарт / Женева – Годинешниот 90-ти автомобилски саем носи неколку нови производи: надграден Е-класа, три светски премиери...

Мате Парлоф / 28 февруари, 2020 22:33

Гледајќи под хаубата, новиот Mercedes-AMG CLA 45 Shooting Brake доаѓа со 2,0 литарски четири-цилиндарски турбо мотор, кој произведува моќност од 382 коњски сили и вртежен момент од 480 Nm.

AMG доби нов член, Mercedes го претстави CLA 45 Shooting Brake!

Фановите на високо перформансните каравани отсега можат да се радуваат и на новиот моќен AMG караван, кој доаѓа и во S-варијанта. Гледајќи...

admin@magazin / 17 јули, 2019 21:58

Останати вести од Авто берза