Можеби склоноста кон изневерување е дел од вашиот карактер, но сепак хороскопот понекогаш може да влијае.

Припадниците на овие хороскопски знаци најчесто изневеруваат

Секако дека неверството не е условено од хороскопскиот знак, тоа најчесто зависи од многу околности. Можеби склоноста кон...

Едмонд Бекири / 18 април, 2022 10:59

Долгопосакуваното модно парче, книга од вашиот омилен писател, апарат за домаќинство, нов парфем... Составете си листа на желби и посетете нè, сè што ви треба ќе најдете тука.

Black Friday во Ramstore Mall: Дали сте подготвени за добар шопинг? Ние сме!

Се ближи омилениот празник на сите зависници од шопинг и попусти- Black Friday. По тој повод, во период од 23.11 до 29.11, Ramstore Mall за своите...

admin@magazin / 23 ноември, 2020 9:46

Во последно време, нај актуелниот Бојан Јовановски- Боки 13 носеше исклучиво реномирани брендови на себе. Обожаваше да се слика во парчиња оригинална облека на “Версаче”, “Долче и Габана”, “Диор”.

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку илјадници ЕВРА чини облеката на БОКИ 13!

Боки 13 секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави, а последните недели се наоѓа во центарот на вниманието поради рекетот...

admin@magazin / 22 јули, 2019 11:21

Ако се сметате себе си за вежбач имате тенденција да видите некои познати лица: редовните, пријателите, можеби колега или слично. Но, исто така, почнувате да гледате одредени видови на луѓе.Понекогаш, овие луѓе ве тераат да се смеете, понекогаш, дури може да ве натераат да се лутите.

Типови на луѓе кои ги гледаме во теретана

“Сакам јако тело,сакам да земам протеини за да накачам маса ,само стомачни и голем задник доста ми се! ” Секојдневните...

admin@magazin / 15 август, 2018 13:53

Холивуд звездата Мишел Фајфер доминирала на црвениот тепих на премиерата на филмот во кој и таа играше

Годините не играат улога, таа е секс бомба и неодолива

Обично се вели дека на црвениот тепих се оди да видиш и да бидеш виден. Кога Мишел Фајфер се појавила на филмска премиера,...

Македонка Димкин / 1 јули, 2018 16:22