ВМРО-ДПМНЕ била и ќе остане на браникот на заштита на националните и државните интереси

Мицкоски: Во овие тешки времиња, гордост и чест е да се биде на чело на ВМРО ДПМНЕ

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на...

admin@magazin / 13 јули, 2018 10:31

"Ќе пукнеме од мака додека гледаме како се распродаваат националните интереси"

Мицкоски: Ќе се обидеме со сите средства да го заштитиме националниот интерес

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата “Топ Тема“ вели дека оној што е најповикан...

admin@magazin / 5 јули, 2018 22:35

Мицкоски ќе говори за актуелните теми во Државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Топ Тема“ на Телма телевизија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од 19:15 часот ќе биде гостин во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија. -Денеска...

admin@magazin / 14:26

"Сите оние министри кои што се занимаваат со евро - атлантските интегративни процеси на Република Македонија треба да си поднесат оставки"

Мицкоски: Со Влада каде премиерот бара мито, европска иднина нема

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска...

admin@magazin / 30 јуни, 2018 15:32

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше на одбележувањето на 70 години од прогонот на Македонците од Егејска Македонија.

Мицкоски: Заев со договорот се откажа од прогонетите Македонци од грчката граѓанска војна

Мицкоски во Фејсбук статус напиша дека Македонците ја носат таа тажна судбина на историјата и историските случувања и балканските...

admin@magazin / 15:12

Мицкоски: Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот на Европската Унија

“Условената препорака е уште еден голем пораз за Македонија”

Ова се тажни и тешки денови за Република Македонија. Македонија со владата на Зоран Заев продолжува да биде надвор од патот...

admin@magazin / 27 јуни, 2018 17:11

Граѓаните страдаат поради катастрофалните политики на Владата

Мицкоски: Македонија на дното во Европа по економскиот раст

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање истакна дека Македонија е на дното во Европа по...

admin@magazin / 7 јуни, 2018 15:35