Првостепена пресуда за убиството во Битола кое го потресе Македонија

18 години затвор за полицаецот-убиец од Битола

Основниот суд во Прилеп го осуди на 18 години затворска казна битолскиот полицаец Енвер Тоска, за свирепото убиство на својот...

Узунов Бобан / 12 март, 2019 13:45

Живадинка во раните утрински часови во потполно растројство ја повикувала својата роднина и рекла дека нејзиното бебе не дише.

ХОРОР ВО СРБИЈА : Мајка го задушила со перница своето четворомесечено бебе

Живадинка Стојковиќ (23) од градот Кучево, вчера е уапсена поради сомнение дека го задушила својот четворомесечни син Л.В во...

Рејхан Бајрами / 10 март, 2019 9:08

Според неофицијални сознанија, повеќе вооружени лица дошле пред стриптиз барот „Ла плаја„ и отвориле оган на вработените и гостите на клубот.

КРВАВ ПЕТОК ВО МЕКСИКО – пред стриптиз бар во Мексико, убиени се најмалку 15 лица

Државното јавно обвинителство во Мексико соопшти дека во вооружен напад на стриптиз бар во Мексико, убиени се најмалку 15...

Перо Милчин / 9 март, 2019 22:37

Од основното јавно обвинителство информираат дека убиството се случило околу 23.50 часот откако на маса во објектот заедно седеле пет лица, косумирајќи алкохол.

Вознемиреност кај Тетовчани: Едно лице убиено во „кафана„ !

Едно лице е убиено доцна синоќа во Тетово. Ова е уште една трагедија која ја потресе Македонија. Жртвата е средовечен маж....

Македонка Димкин / 3 март, 2019 11:49

Убиствата земааат голем замав, полицијата: Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

НОВИ СОЗНАНИЈА: Убиеното 23 годишно момче било ликвидирано од најмалку тројца

Дваесет и три годишно момче од струшкото село Поум завчера доцна попладне починал од истрели од огнено оружје. Според информациите...

Македонка Димкин / 2 март, 2019 19:45

Дваесетгодишно момче им подлегна на повредите здобиени во оружен инцидент што се случил ноќеска на влезот од село Шишево, кај Сарај, во кој повредено е уште едно лице. 

Македонија повторно во тага: Убиено 20 годишно момче!

Дваесетгодишно момче им подлегна на повредите здобиени во оружен инцидент што се случил ноќеска на влезот од село Шишево,...

Македонка Димкин / 15:33

Во овој момент се уште не е познат мотивот на убиството, но спрема несигурни информации Ѓурѓев бил нервно растроен.

Попладнево убиен директорот на АМСС во Србија, од нервно растроен човек

Генералниот секретар на Авто мото сојузот на Србија Предраг Ѓурѓев, денеска со 8 испукани куршуми од пиштол, го уби претседателот...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2019 20:16

Продолжува судскиот процес за убиството на Никола Сздовски-Саздо

Во скопска Автокоманда реконстукција на убиството која ја потресе Македонија

На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски денеска ќе се врши реконструкција на настанот на самото место кај...

Узунов Бобан / 7 февруари, 2019 8:14