Горан Адмовски за независен: Решете го проблемот, одважете се и реагирајте. Прво таму, а потоа и насекаде низ градот и во државата. Тогаш ќе може да кажеме дека ќе нè биде.

Албанците освојуваат територии дел по дел, нема маж за Матка?

Разочарувачки е што за кањонот Матка, кој е прогласен за споменик на природата, се грижат 39 институции, а ниту една од нив...

Македонка Димкин / 3 март, 2019 10:59

Препукнувања помеѓу градските власти и општина Сарај за надлежностите околу дивоградбите во Матка

Градоначалникот на Сарај: Петре да не се занимава со општина Сарај

Три платформи кои се поставени во заштитеното подрачје на Матка се дивоградби а градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети,...

Узунов Бобан / 1 март, 2019 7:40

Водно секој викенд е блокирано со паркирани возила и покрај забраната за движење.

Спасовски : “Фалат полицајци да го решат хаосот во паркирањето и сообраќајот”

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека во Скопје фалат многу полицајци, затоа не се присутни низ градот...

Перо Милчин / 30 јануари, 2019 15:04

Радмила Шеќеринска е матицата на “скопското“ крило во партијата, додека Заев е главниот кај “провинциското“

“Скопското“ контра “провинциското“ крило во СДСМ

Радмила Шеќеринска се залага за предвремени избори. Зоран Заев не е многу расположен за таа опција. Двете различни позиции...

Данаил Михајловски / 22 јануари, 2019 15:19

Од ЦУКС соопштуваат дека главните улици се речиси чисти но новиот снег од утринава повторно ги забелува.

Шилегов им “стоеше над глава” цела ноќ на вработените во ЦУКС

Улиците се покриени со снежна покривка и покрај тоа што екипите на Центарот за управување со кризи цела ноќ работеа. Вработените...

Рејхан Бајрами / 11 јануари, 2019 8:03

-ГТЦ е симбол на градот, како и да е, она што јас го зборувам е на почеток веднаш дадовме налог да се отвори автобуската станица, изјави градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов.

ШИЛЕГОВ : На ГТЦ не му беше потребен “тоалет”, туку автобуска станица

Пред неколку дена на емисија на 1ТВ гостуваше градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов при што одговараше на прашањата...

Рејхан Бајрами / 8 јануари, 2019 12:42

Објавен договорот меѓу Град Скопје и фирмата „Линк медиа плус“ за досега најскапото новогодишно украсување на градот, кое ќе чини околу 260 илјади евра со ДДВ.

Вистинска атракција или перење на пари? Шилегов џентлемен, за украсување на Скопје 260 000 евра!

Објавен договорот меѓу Град Скопје и фирмата „Линк медиа плус“ за досега најскапото новогодишно украсување на градот, кое...

Македонка Димкин / 1 декември, 2018 10:06