Фрики и госпоѓа, висок функционер и во невладината организација на Коки, која служела за формално покривање на милионскиот рекет.

ГЕРОСКИ ФРЛА БОМБИ НЕМА МИЛОСТ: Порака до Фрики и Кики – ова треба да сторите во следните 48 часа!

Кики беше висок функционер во СДСМ. Самиот Коки, во последното интервју на својот медиум, го нарекол “добар пријател” или...

Перо Милчин / 20 јули, 2019 18:27

Покрај од сведокот, имало и други пријави поврзани со случајот и во тек на предистрагата која траела 2,5 месеци. Има, како што рече, и нови пријави за суми од над 500 илјади евра.

РУСКОСКА: „Првоосомничениот “БОКИ 13” бил во постојано друштво со министри, обвинители и судии„

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска во денешното гостување во емисијата...

Рејхан Бајрами / 15:13

– Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме биле и ние прислушувани, вели Чомовски.

ЧОМОВСКИ СЕ ЈАВИ: “Не ми е јасно еден бизнисмен како КАМЧЕВ, би можел да се исплаши од БОКИ 13”

Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, изјави дека доколку Боки 13 бил под ПИ мерки...

Рејхан Бајрами / 12:08

Стајиќ не извести кој го рекетирал, но најавува дека деновиве ќе најде начин да воспостави комуникација со Јавното обвинителство во интерес на вистината.

И ОД МЕНЕ САКАА ДА ИЗНУДАТ ПАРИ: Бизнисменот Стајиќ објави дека бил рекетиран во случајот “Рекет”!

Бизнисменот Владимир Стајиќ, кој е сопственик на компанијата “Супертрејд”, на социјалните мрежи напиша јавно дека бил жртва...

Сара Фемина / 11:11

Локалните медиуми известија за прекини на струја во централна Атина и прекини на телефонските линии.

СЕ ТРЕСЕ ГРЦИЈА: Силен земјотрес ја погоди Атина!

Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени по Рихтер пред во 14:30 часот по локално време ја погоди Атина, пренесува „Катимерини“. Како...

Сара Фемина / 19 јули, 2019 14:25

Јавноста има право да знае од каде е земено боледувањето, кој лекар го има дадено и за која болест?

Катица Јанева на боледување – дали обвинителката сака да избегне притвор?

Катица Јанева е на боледување. Боледувањето може но, не мора (зависи од видот на болеста и терапијата на болниот) да биде основа...

Валерија Петрова / 18 јули, 2019 13:21

Оттаму велат дека и денеска не поднела никакво образложение за отсуството и дека нема поднесено барања за боледување.

КАТИЦА ЈАНЕВА ИСЧЕЗНАЛА? Трет ден не оди на работа, а не е болна!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева трет ден не се појавила на работа, потврдија за Радио Слободна Европа од Специјалното...

Перо Милчин / 11:26

Инаку Панчевски е обвинет за местење судски предмети. Против судијата Панчевски има и постапка за нестручно и несовесно вршење на судската функција, постапка која сè уште не е завршена.

Владимир Панчески избркан од судската зграда: „Ме избркаа како партал од канцеларијата„

Откако вчера беше суспендиран од Судскиот совет на Република Северна Македонија поранешниот судија на Кривичниот суд Владимир...

Катерина Крстиќ / 11:08