Тој вели дека народот не ја дозна вистината, затоа што сето тоа било едно големо сценарио, една голема лага, само за Заев да ја претстави власта како монструозна и брутална за да ги добие гласовите од граѓаните и потоа да и направи на Македонија сето она што и го направи. Продавање на идентитет, име, економски колапс и што уште не.

Јакимовски: Убиствата на Младенов, Нешковски, Смилковско беа големо сценарио на Заев за добивање гласови, граѓаните беа излажани, а вистината не ја дознаа

Зошто и ден денеска не се расчистуваат убиството на Никола Младенов и на Мартин Нешковски, убиството кај Смилковското езеро,...

Катерина Крстиќ / 4 јули, 2020 12:00

Тој на трибината се обрати и до лидерот на ДУИ, Али Ахмети за кого посочи дека почнал кампања за Албанец премиер кога сфатил дека ќе загуби на изборите.

Заев: Ахмети не може да условува за премиер- никој повеќе нема да ја условува татковината!

На вчерашната трибина во скопската населба Гази Баба лидерот на СДСМ Зоран Заев се обрати до граѓаните и побара уште еден...

Катерина Крстиќ / 9:15

Разговорот најверојатно се води некаде на отворено, а може да се слушне лидерот на СДСМ како објаснува дека тој ги исчистил сите луѓе на Бранко Црвенковски од СДСМ, а потоа објаснува колку капитал имал.

ДВЕ НОВИ МЕГА БОМБИ ЗА ЗАЕВ: Јас го земав СДСМ, Бранко нема никакво влијание! Имам капитал 8,5 милиони евра, се сам финансирам!

Денеска нови аудио мега бомби од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2020 17:57

Па, можеби Зоран Заев е нов Гоце Делчев. Во тој момент кога Гоце Делчев одел по околиските штабови да ги убедува…, изјави Ангелов.

Стојанче Ангелов: Зоран Заев е нов Гоце Делчев!

Во вчерашната емисија „Само вистина“ полицискиот генерал Стојанче Ангелов од Достоинство во дебатата со проф. Димитар...

Катерина Крстиќ / 2 јули, 2020 10:35

Мицкоски го потсети Заев дека кога веќе зборува за кршење на законите да се присети и на првоосомничениот во случајот рекет Бојан Јованоски со кој што Заев се сликал, се дружел, а за кој Боки во судница изјавил дека паритет од рекетираните бизнисмени завршиле токму кај Заев.

Мицкоски до Заев: Излезе Боки со кој се сликавте и кажа дека сите пари завршиле кај вас

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дуелот на ТВ 24, одговори на обвинувањата на Заев за нелегалното финансирање...

Катерина Крстиќ / 30 јуни, 2020 22:53

Фактот што во тие моменти имав сила да поднесам одговорност е нешто што денес прави да се чуствувам многу гордо и нема да дозволам никој да ми го одземе или извалка тоа.

Богоевски: Не се чувствувам изе*ан од Заев!

Откако денеска осамна нова аудио бомба каде поранешниот птемиер на државата Зоран Заев вели дека Шарената револуција ќе...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2020 23:45

Во првата аудио снимка како повторно се зборува за пас од Заев. „… го замолив Зоки, Зоки ми даде пас им пуштивме полиција и све…“.

(АУДИО) НОВИ БОМБА ЗА ДЕН ДОНЧЕВ: Со Заев пуштивме инспекција – се испумпувале пари!

На јутјуб денеска се објавени нови ауди бомби кои сведочат за криминалот што организирано го спроведувале екс директорот...

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2020 22:44

Според Дуковски 9 години казна затвор што му беше одредена на Боки 13, е крајно некоректна одлука која не е поткрепена на докази. Адвокатот вели дека неговиот клиент Јовановски не е главната фигура во случајот „Рекет” и дека е злоупотребен.

Дуковски: Го затворија Боки за да ги прикријат крупните ѕверки кои имале допир со парите!

Во вчерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно” адвокатот Сашо Дуковски, и бранител на првоосомничениот во...

Катерина Крстиќ / 23 јуни, 2020 10:56